w

Joanna Kulig zdobyła ogromne wyróżnienie. Polka będzie miała wpływ na Oscary. „Jestem bardzo podekscytowana”

Joanna Kulig - fot. Instagram @joannakulig_official
Joanna Kulig - fot. Instagram @joannakulig_official

Joanna Kulig jest znaną aktorką i piosenkarką. Świetnie radzi sobie zarówno w polskich produkcjach, jak i zagranicznych. Teraz Polka otrzymała wyjątkowe wyróżnienie, związane z Oscarami.

Joanna Kulig pochodzi z rodziny o artystycznych tradycjach. Zaczynała od nauki gry na fortepianie i śpiewu w chórze. Z czasem zainteresowała się także aktorstwem, kończąc studia na Państwowej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Zadebiutowała jeszcze w trakcie studiów w Śnie nocy letniej w Teatrze Starym w Krakowie.

Na swoim koncie ma dwie statuetki Orła za rolę drugoplanową w Sponsoringu i za rolę kobiecą w Zimnej wojnie. Grała w takich produkcjach, jak Hansel i Gretel: Łowcy czarownic, Way back home, Pitbul. Niebezpieczne kobiety czy Kler. Znana jest nie tylko z produkcji filmowych, ale także z teatralnych i seriali, jak Czas honoru, Szpilki na Giewoncie czy O mnie się nie martw. Niedawno gwiazda zdobyła nowe osiągnięcie na swojej ścieżce kariery.

Joanna Kulig będzie głosować na Oscarach

Aktorka może pochwalić się udaną karierą, która trwa od 2002 roku. W tym czasie udało jej się zdobyć wiele nagród i zaszczytów. Wszystko udało jej się osiągnąć, mimo ciężkich początków. Zasiadała w jury na festiwalu w Cannes, gdzie odcisnęła swoje dłonie w Alei Gwiazd. Teraz artystka może dodać kolejny punkt do swojej listy osiągnięć.

Jestem bardzo podekscytowana, że mogę zostać nową członkinią Amerykańskiej Akademii Filmowej” – napisała na Instagramie.

Gwiazda dołączyła właśnie do Amerykańskiej Akademii Filmowej. Oznacza to jednocześnie, że będzie ona miała wpływ na przyznawanie tegorocznych Oscarów w trakcie marcowej ceremonii. Kulig będzie mogła głosować na kandydatów do statuetek. Fani bardzo ucieszyli się na tę wieść, a pod postem aktorki posypały się gratulacje.

  • Wybitnie utalentowana, piękna i sympatyczna, czyli pełen zestaw marzeń. Gratulacje!
  • OMG!!!! Ale super!!!! Gratulacje!!!
  • Uwielbiam panią oglądać, w tej fryzurze jest pani jeszcze piękniejsza, czekam na relacje z Oskarów.
  • Gratulacje!

Cieszycie się, że Polka będzie miała głos?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kinga Miliszkiewicz

Pisanie było moim hobby od gimnazjum, a stało się ścieżką kariery. Szeroko rozumiana kultura była zawsze moją fascynacją, a szczególnie kultura Japonii i Korei Południowej. Jestem totalnym geekiem k-popu, koreańskich dram oraz anime. W kręgu moich zainteresowań znajduje się popkultura, gry planszowe i komputerowe. W wolnej chwili relaksuję się zabijając zombie lub ćwicząc wyobraźnie podczas sesji RPG.

Rośliny - fot. Pexels @minan

Rośliny doniczkowe dla opornych i zapominalskich. Te kwiaty nie są wymagające, a zachwycają nawet zimą!

Edyta Herbuś - fot. Instagram @edytaherbus

Gwiazdy świętują Dzień Babci. Edyta Herbuś pochwaliła się wspólnym zdjęciem. „Dziękuję Ci za to, że jesteś”