w

Rośliny doniczkowe dla opornych i zapominalskich. Te kwiaty nie są wymagające, a zachwycają nawet zimą!

Rośliny - fot. Pexels @minan
Rośliny - fot. Pexels @minan

Rośliny są pięknym dodatkiem do wnętrz, ale wiele osób uważa, że nie ma „ręki do roślin”. Jeśli wszystkie twoje kwiaty umierają, a chcesz mieć w domu zielono, mamy rozwiązanie. Przedstawiamy gatunki, które zachwycają nawet zimą, a będą rosnąć, nawet jak o nich zapomnisz.

Rośliny nie tylko dodają estetyki wnętrzom, ale także przynoszą pewne korzyści zdrowotne, poprawiają jakość powietrza i podnoszą ogólny nastrój mieszkańców. Pomimo licznych zalet, nie wszyscy z łatwością radzą sobie z utrzymaniem roślin w dobrej kondycji. Wielu entuzjastów napotyka na trudności związane z niewłaściwą pielęgnacją, co może skutkować przedwczesnym zasychaniem czy nawet śmiercią rośliny. Jak się jednak okazuje, istnieje całkiem sporo gatunków, z którymi poradzi sobie każda osoba, nawet najbardziej oporna.

Pięć roślin dla zapominalskich, które robią wrażenie nawet zimą

Niektóre gatunki roślin radzą sobie znacznie lepiej w trudnych warunkach od innych. Przyjrzyjmy się kilku kwiatom, które nie tylko zdobią wnętrze, ale również są bardzo odporne na błędy w pielęgnacji.

Skrzydłokwiat znany również jako lilia pokojowa

To jedna z najpopularniejszych roślin domowych. Jej charakterystyczne białe kwiaty nie tylko dodają uroku, ale także oczyszczają powietrze z toksyn, czyniąc ją idealną dla osób początkujących. Lilia pokojowa preferuje umiarkowane oświetlenie i nie wymaga zbyt częstego podlewania, jednocześnie daje wyraźne sygnały, gdy potrzebuje wody, co ułatwia w utrzymaniu jej w dobrej kondycji.

Lilia pokojowa – fot. Melvin Vito Pexels

Aloes

To roślina o wielu zastosowaniach, a jednocześnie jedna z najbardziej wytrzymałych i łatwych w pielęgnacji roślin pokojowych. Jego charakterystyczne, mięsiste liście zawierają żel, który nie tylko przynosi ulgę w przypadku oparzeń czy podrażnień skóry, ale także sprawia, że roślina jest niezwykle odporna na suszę.

Aloes fot. Pexels Elle Hughes

Grubosz czyli drzewko szczęści

To sukulent, charakteryzujący się gęsto ulokowanymi, mięsistymi liśćmi. Preferuje jasne światło, ale potrafi przetrwać w warunkach umiarkowanego oświetlenia. Co ciekawe, jest rośliną, która dobrze radzi sobie w warunkach suszy, co oznacza, że nie należy przesadzać z częstotliwością podlewania. Najlepiej podlewać go dopiero, gdy górna warstwa ziemi jest sucha. Grubosz jest również jedną z tych roślin, które tolerują błędy w pielęgnacji, takie jak zapomniane podlewania czy przekroczenie w okresie suszy.

Grubosz fot. Pexels Harry Cooke

Epipermnum złociste

Charakterystyczne złociste i zielone liście nadają mu niepowtarzalny wygląd. Jest to roślina, która radzi sobie zarówno w jasnym świetle, jak i w warunkach umiarkowanego oświetlenia. Ponadto oczyszcza powietrze, co czyni ją doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą wprowadzić do swojego domu nie tylko dodatek do wnętrza, ale także korzystny wpływ na atmosferę w pomieszczeniu.

Epipremnum złociste – fot. Pexels Teona Swift

Dracena

To popularna roślina doniczkowa o zróżnicowanych odmianach, różniących się kształtem i kolorystyką liści. Jest to roślina niezwykle odporna i dostosowująca się do różnych warunków hodowlanych. Dobrze rośnie w umiarkowanym oświetleniu, ale z powodzeniem znosi też ciemność. Toleruje okresowe zapomnienia w podlewaniu, chociaż najlepiej jest, gdy jej gleba pozostaje umiarkowanie wilgotna.

Dracena – fot. Pexels Charlotte May

Przeczytaj również: Storczyki: sekrety uprawy i pielęgnacji tych wyjątkowych kwiatów

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Klaudia Carlos, Robert El Gendy - fot. stream.tvp.pl

Klaudia Carlos i Robert El Genda nowymi prowadzącymi „Pytanie na śniadanie”! Zadebiutowali w tej roli w niedzielnym wydaniu. Jak im poszło?

Joanna Kulig - fot. Instagram @joannakulig_official

Joanna Kulig zdobyła ogromne wyróżnienie. Polka będzie miała wpływ na Oscary. „Jestem bardzo podekscytowana”