w

Jak dbać o środowisko podczas codziennej pielęgnacji? Przewodnik po eco-friendly kosmetykach i nawykach pielęgnacyjnych

Pexels fot. Polina Kovaleva
Pexels fot. Polina Kovaleva

W dzisiejszym świecie coraz bardziej zwracamy uwagę na ochronę środowiska naturalnego. Coraz większą popularność zdobywają ekologiczne praktyki w różnych dziedzinach życia, w tym również w branży beauty. Kosmetyki i produkty pielęgnacyjne stanowią nieodłączną część naszej codziennej rutyny, ale czy zastanawialiście się kiedyś, jaki wpływ mają one na nasze środowisko? Co możecie zrobić, by pielęgnacja była bardziej ekologiczna?

Makijaż i pielęgnacja dla jednych stanowią część porannej rutyny, dla innych są ogromną pasją. Coraz częściej mówi się o tym, jak ważne jest wprowadzenie zrównoważonego podejścia w tym aspekcie życia. Zmieniając niektóre nawyki, możemy przyczynić się do ochrony naszej planety, jednocześnie dbając o nasze własne zdrowie i dobre samopoczucie. To wcale nie oznacza dużych wyrzeczeń. Istnieje wiele możliwości, aby pielęgnować swoje piękno w sposób przyjazny dla środowiska.

Pexels fot. Vlada Karpovich

Eco-friendly wybory w makijażu i pielęgnacji

Minimalizuj zużycie plastiku

Gdy myślimy o ekologii, pierwsze, co przychodzi do głowy to zminimalizowanie zużycia plastiku. Wiele firm odchodzi już od takich opakowań albo używa materiałów z recyklingu. Możesz wybrać produkty, które mają takie oznaczenie lub postawić na te w szklanych buteleczkach i słoiczkach. Jeśli jednak masz ulubiony kosmetyk, którego opakowanie nie jest eco-friendly, upewnij się, że sama znajdziesz dla niego zastosowanie, zamiast je wyrzucić.

Postaw na produkty zawierające naturalne składniki

Unikaj produktów zawierających szkodliwe chemikalia i substancje chemiczne, a zamiast tego wybieraj kosmetyki oparte na naturalnych składnikach, takich jak oleje roślinne, ekstrakty roślinne i olejki eteryczne.

Wybieraj kosmetyki cruelty-free

Wraz z mijającym czasem rośnie świadomość społeczeństwa na temat testowania na zwierzętach. W mediach społecznościowych influencerki z branży beauty apelują o niewspieranie marek, które wciąż to robią. Coraz więcej firm wycofuje się z takich testów, a informacja o tym zwykle widnieje na opakowaniu.

Stwórz własne produkty

W sieci można znaleźć wiele poradników, jak z produktów dostępnych w niemal każdym domu można stworzyć własne kosmetyki. Każdy na pewno słyszał o peelingach z kawy. Możesz spróbować własnoręcznie zrobić maseczki do twarzy czy błyszczyki do ust. 

Kupuj mniej

W sieci z każdej strony napływają reklamy coraz to nowszych produktów. Warto się zastanowić, czy na pewno potrzebujesz kolejnej nowości kosmetycznej, skoro jeszcze nie wykorzystałaś poprzedniego produktu. Lepiej zużyć to, co mamy do końca, a dopiero wtedy kupić nowe. Wtedy zmniejsza się ryzyko, że dany produkt się przeterminuje i nie wykorzystasz go do końca.

Zużyj to, co masz

Jeśli planujesz wprowadzić w swoje życie przyjazne dla środowiska nawyki, nie musisz tego robić z dnia na dzień. Nie trzeba wyrzucać kosmetyków w plastikowych opakowaniach, żeby zastąpić je tymi eco-friendly. Najpierw zużyj do końca to, co już masz. 

Pamiętaj o łazience

Poza kosmetykami i rutyną pielęgnacyjną twarzy możesz podjąć dużo decyzji we własnej łazience. Zamiast żelu pod prysznic w plastikowej butelce, możesz przerzucić się na szare mydło. Zrezygnuj z jednorazowych maszynek, postaw na te wielokrotnego użytku. Wymień też plastikowe patyczki do uszu na bambusowe.  Na rynku pojawia się też coraz więcej wielorazowych płatków bawełnianych. 

Pexels fot. Karolina Grabowska

Przeczytaj również: Nowy trend wśród TikTokerek. Znalazły nietypowe zastosowania dla zalotki do rzęs. Rewolucja w makijażu? (WIDEO)

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Krzysztof Stanowski, Kinga Rusin - fot. Instagram @krzysztof.stanowski, @kingarusin

Kinga Rusin nie odpuszcza Stanowskiemu. Ostro zrugała go za ostatni wywiad. „Kiepskie przedstawienie dla PELIKANÓW”

Marianna Schreiber, Laluna - fot. screenshot YouTube

Lalunie puściły nerwy. Spoliczkowała Mariannę Schreiber przed kamerami! „HIPOKRYTKA i ZAKŁAMANA BABA” (WIDEO)