w

Nowy trend wśród TikTokerek. Znalazły nietypowe zastosowania dla zalotki do rzęs. Rewolucja w makijażu? (WIDEO)

Pexels fot. @cottonbro studio
Pexels fot. @cottonbro studio

Zalotka to przyrząd dobrze znany każdej kobiecie. Okazuje się, że sprawdzi się nie tylko w podkręceniu naszych naturalnych rzęs. TikTokerki przetestowały inne sposoby, które pomogą odświeżyć makijaż. Hit czy kit?

TikTok to aplikacja, która już nie raz udowodniła, że jest wyznacznikiem trendów. Wystarczy, że jeden filmik z nietypowymi radami stanie się viralem, a influencerki z całego świata zaczynają je testować. Jedna z użytkowniczek tej platformy, Jujubenne, wskazała na nietypowe zastosowania zalotki do rzęs. Oczywistym zadaniem tego przyrządu jest podkręcenie i uwydatnienie piękna rzęs. A jednak okazuje się, że może mieć znacznie szersze zastosowanie niż można by przypuszczać.

Nietypowe zastosowania zalotki

Aplikowanie eyelinera

Jujubenne pokazała w swoim filmiku, że wystarczy namalować na linii zalotki kreskę eyelinerem, po czym przyłożyć ją precyzyjnie do powieki. Niczym pieczątka zostanie na niej idealny odcisk czarnej linii, który podkreśli oko.

fot. TikTok @jujubenne

Idealna jaskółka

Wiele osób zmaga się z problemem, jak narysować idealną jaskółkę tzn. przedłużenie kreski na powiece. Powstało wiele materiałów od ekspertek, tłumaczących, jak osiągnąć idealny efekt. Tutaj użytkowniczka TikToka również proponuje rozwiązanie z użyciem zalotki. Wystarczy przyłożyć jej bok do zewnętrznego kącika oka i namalować kreskę jak od linijki. Można to zrobić za pomocą eyelinera lub zwykłej kredki.

fot. TikTok @jujubenne

Podkreślenie naturalnego kształtu oka

Ostatnie rozwiązanie zaproponowane przez influencerkę budzi pewne wątpliwości wśród osób komentujących. Ten rodzaj makijażu ma wielu zwolenników i przeciwników. Tiktokerka pokazuje, jak maluje zalotkę brązowym eyelinerem, a następnie przykłada ją do dolnej powieki. Cienka brązowa linia powstała w ten sposób podkreśla naturalny kształt oka.

fot. TikTok @jujubenne

Malowanie ust

Inna użytkowniczka Tiktoka pod nazwą beautyhacks poleca użycie zalotki w celu pomalowania ust. Na filmiku najpierw ściska je przyrządem, zapewne w celu lekkiego powiększenia. Następnie maluje szminką obrys na zalotce i przykłada je do krawędzi warg. Po wykonaniu obrysu zalotką całość wypełnia już szminką.

Przetestujecie któryś z tych trików kosmetycznych?

@jujubenne How to do eye makeup with a lash curler #eyeliner #eyelinerhack #makeuptips #makeuptutorial #eyemakeup ♬ Smooth Operator (Single Version) – Sade

Przeczytaj także: Spoon makeup podbija internet! Ten trend skradł serca Tiktokerek z całego świata! Znając ten trik, już więcej nie odwiedzisz makijażystki (WIDEO)

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Bartosz Opania - fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Dawno niewidziany Bartosz Opania wraca na salony. Choroba zupełnie go odmieniła. Aż trudno go rozpoznać! (FOTO)

Michał Wiśniewski - fot. YouTube @KanalZeroPL

Michał Wiśniewski o potencjalnej odsiadce. Jego ojciec i bracia też mają kryminalną przeszłość. „Może przyszła na mnie kolej”