w ,

„Barbie”. Margot Robbie bez szans na Oscara. Po tym, jak Ryan Gosling stanął w jej obronie, skomentowała decyzję Akademii Filmowej

Margot Robbie - fot. YouTube @Archdigest
Margot Robbie - fot. YouTube @Archdigest

Film Barbie okazał się kinowym hitem i obok Oppenheimera jest tegorocznym liderem na liście nominacji do Oscara. Ku niezadowoleniu wielu osób Akademia Filmowa nie doceniła Margot Robbie, która wcieliła się w tytułową postać. Najpierw w jej obronie stanął Ryan Gosling, a teraz sama zainteresowana skomentowała decyzję jury. Co powiedziała?

Film Barbie już przed premierą budził ogromne zainteresowanie wśród potencjalnych widzów, a gdy trafił na ekrany kin, bilety wyprzedawały się jak gorące bułeczki. Tytułem zainteresowały się również platformy streamingowe i trafił on m.in. do biblioteki Playera, gdzie również cieszył się dużą popularnością. Produkcja odniosła kasowy sukces – w zaledwie 17 dni udało jej się przekroczyć granicę miliarda dolarów.

Greta Gerwig, reżyserka, nie musiała długo czekać na kolejne zadowalające osiągnięcia. Ostatnio Akademia Filmowa ogłosiła listę nominowanych do Oscara 2024 i zgodnie z przewidywaniami, produkcja została wymieniona w ośmiu kategoriach. Nie obyło się jednak bez rozczarowań, bowiem nie doceniono wcielającej się w główną rolę Margot Robbie oraz samej twórczyni filmu. Na szczęście o statuetkę ma okazję zawalczyć Ryan Gosling, który zagrał Kena. Niemniej jednak on sam wyraził niezadowolenie z faktu, że pominięto jego koleżanki.

Stwierdzenie, że jestem rozczarowany brakiem nominacji dla nich w poszczególnych kategoriach, byłoby niedopowiedzeniem. […] Ich praca powinna zostać doceniona wraz z innymi, bardzo zasłużonymi nominacjami 

– pisał w oświadczeniu opublikowanym na łamach magazynu People.

A co do powiedzenia na ten temat ma Margot?

Margot Robbie nie została nominowana do Oscara. Tak komentuje decyzję Akademii Filmowej

Choć fani Barbie nie kryją oburzenia, Margot Robbie nie wydaje się być szczególnie przygnębiona brakiem nominacji, ponieważ produkcja i bez tego odniosła wielki sukces. W rozmowie z Deadline wyznała:

Nie można być smutnym, kiedy wiesz, że jesteś tak błogosławiony.

33-latka wyjaśniła, że mimo iż nie ma szans na zdobycie statuetki, to i tak wraz z Gretą pojawią się na gali, ponieważ wciąż walczą o Oscara. W końcu obie są matkami sukcesu — Robbie jest producentką kinowego hitu, który doczekał się nominacji w kategorii najlepszy film. Z kolei Gerwig i Noah Baumbach mogą otrzymać wyróżnienie za najlepszy scenariusz adaptowany. Aktorka niezmiernie cieszy się z tego, że mimo licznych kontrowersji, Akademia Filmowa doceniła ich starania.

Postanowiliśmy zrobić coś, co zmieni kulturę. I już to zrobiliśmy. O wiele bardziej, niż kiedykolwiek marzyliśmy. I to jest naprawdę największa nagroda, jaka może wyniknąć z tego wszystkiego

– powiedziała.

Będziecie trzymać kciuki za Barbie na 96. gali rozdania Oscarów? Przypomnijmy, że wydarzenie odbędzie się w nocy z 10 na 11 marca w Dolby Theatre w Hollywood.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Monika Richardson - fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Monika Richardson znowu szokuje nową fryzurą. Tym razem zrezygnowała z blondu. „Ale przemiana!” Jak wygląda?

Paweł Małaszyński - fot. Podlewski/AKPA

Paweł Małaszyński ŻEGNA się z fanami! Niespodziewanie ogłosił koniec kariery. „NIE JESTEM JUŻ AKTOREM”