w

Anna Lewandowska ma problemy zdrowotne. Opublikowała wpis, w którym opowiedziała o zmaganiach z chorobą. „Jestem w trakcie leczenia”

Anna Lewandowska - fot. Instagram @annalewandowska
Anna Lewandowska - fot. Instagram @annalewandowska

Do niedawna Anna Lewandowska uchodziła za okaz zdrowia, lecz teraz wyszło na jaw, że od pewnego czasu boryka się z pewnym poważnym schorzeniem. Co jej dolega?

Anna Lewandowska to jedna z najpopularniejszych trenerek w Polsce. Choć wiele osób twierdziło, że rozgłos przyniosło jej małżeństwo z Robertem Lewandowskim, w rzeczywistości oboje zaczęli piąć się na szczyt w mniej więcej tym samym czasie, a dzięki wzajemnemu wsparciu odnoszą ogromne sukcesy nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym.

Lewa w swojej działalności skupiła się na motywowaniu ludzi do zmiany trybu życia i regularnych treningów. Stworzyła nie tylko własną aplikację, ale też regularnie organizuje wyjazdy Camp by Ann, podczas których przez kilka dni wraz z uczestniczkami wylewa siódme poty podczas ćwiczeń.

Anna jest również bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gdzie chętnie pokazuje, jak wygląda jej codzienność oraz jakie posiłki jada na co dzień. Co do tego, że są one bogate w wartości odżywcze, nikt nie miał wątpliwości, lecz okazuje się, że stosuje dietę, która pozwala zniwelować efekty uboczne schorzenia, z którym się zmaga.

Anna Lewandowska ma SIBO

Kilka dni temu Lewandowska wyznała, że zmaga się z SIBO. Jest to zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego. Po tej publikacji wiele internautek odezwało się do trenerki z prośbą, by opowiedziała nieco więcej o tym, co jej dolega. Ta klarownie przedstawiła, jakie objawy mogą występować:

Camp by Ann się rozkręca, ale z uwagi na to, że cały czas pytacie mnie, jakie miałam objawy, które konkretnie wskazywały na SIBO, dziś wrzucam ten post. Mam nadzieję, że będzie pomocny.
SIBO rzeczywiście łatwo pomylić z innymi dolegliwościami. Niektóre z objawów mogą występować równolegle, różnić się częstotliwością czy czasem trwania. Na co więc zwrócić uwagę? Bóle brzucha, wzdęcia, biegunki lub zaparcia, uczucie pełności, niestrawność, powiększony obwód brzucha.

To najczęstsze objawy SIBO, które mogą nasilać się po posiłkach. Zdarza się także, że ta choroba przypomina swoim charakterem zespół jelita drażliwego. Co zatem zrobić, gdy czujecie, że z Waszym brzuchem jest coś nie tak? – zaczęła.

Zaraz po tym wyjaśniła, jakie badania należy wykonać, by przekonać się o tym, czy faktycznie zmagamy się z SIBO.

Jak upewnić się, że rzeczywiście macie SIBO? Tu z pomocą przyjdzie nam oczywiście odpowiednia DIAGNOSTYKA. Dlatego coraz częściej stosuje się testy oddechowe, z których skorzystałam także ja. Można wykonać test wodorowy, metanowy bądź taki, który bada stężenie obu tych gazów jednocześnie. Do badania należy się odpowiednio przygotować i wziąć pod uwagę niektóre przeciwwskazania.

Podkreśliła, że w przypadku występowania wspomnianych wcześniej objawów, pierwsze co powinniśmy zrobić, to udać się do lekarza:

Jeśli więc podejrzewacie u siebie SIBO to pierwszym, koniecznym krokiem jest wizyta u SPECJALISTY.

Na koniec dodała, że z uwagi na duże zainteresowanie tym zagadnieniem, cyklicznie będzie publikować wpisy dotyczące SIBO.

Ponieważ dostaję od Was mnóstwo pytań o SIBO, raz w tygodniu będę publikować treści poświęcone tej chorobie. Jestem w trakcie leczenia, ale mam nadzieję, że wkrótce uda mi się uporać z tematem — skwitowała.

Post opatrzyła zdjęciem w bikini, na którym prezentuje umięśniony brzuch. Na pierwszy rzut oka nikt nie powiedziałby, że w jej organizmie dzieje się coś złego, tymczasem okazuje się, że boryka się z naprawdę poważnym problemem zdrowotnym, którego nie tak łatwo się pozbyć. Z kolei na kolejnym ujęciu pokazała już, jak objawia się SIBO. Aby je zobaczyć, kliknijcie strzałkę w prawo.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Magda Steczkowska, Piotr Królik - fot. Baranowski/AKPA

Magda Steczkowska złożyła mężowi życzenia z okazji urodzin. Internauci nie dowierzają, ile lat skończył. „Chyba pomyliłaś cyferki!”

Zdjęcie poglądowe - Canva

Tragedia nowożeńców z Warszawy. Dzień po ślubie spłonęli w swoim mieszkaniu! „Był taki szczęśliwy”