w

Andrzej Seweryn został pobity! Napadnięto na niego w teatrze. „Zaczęli mnie wynosić”

Andrzej Seweryn - fot. Piętka MieszkoAKPA
Andrzej Seweryn - fot. Piętka MieszkoAKPA

Andrzej Seweryn jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd polskiego teatru. To właśnie w jednym z nich doszło do przykrego incydentu. Aktor został pobity. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Andrzej Seweryn jest znanym aktorem teatralnym i filmowym. Od początku swojej kariery związany jest z teatrami, zadebiutował na deskach Teatru Ateneum w Warszawie. Dziś należy do grona trzech największych aktorów dramatycznych po 1965 roku, a miejsce to zajmuje obok Piotra Fronczewskiego i Wojciecha Pszoniaka.

W ostatnim czasie jednak jego miłość do teatru może nieco zmaleć, gdyż w jednym z nich doszło do skandalu. Aktor został pobity przez innego kolegę z branży rozrywkowej.

Andrzej Seweryn - fot. Piętka Mieszko AKPA
Andrzej Seweryn – fot. Piętka MieszkoA KPA

Andrzej Seweryn ofiarą pobicia

Aktor wciąż pozostaje ofiarą w skandalicznej sytuacji, jaka miała miejsce w zeszłym roku. To właśnie wtedy został uderzony pięścią w żebra przez Witolda Mikołajczuka. Ten wywołał zamieszanie, nie dostosowując się do obowiązujących w tamtym czasie obostrzeń w kwestii konieczności noszenia maseczek w miejscach publicznych.

Zostałem poproszony o założenie maseczki na twarz. Odmówiłem. Stanąłem na krzesełku i zapytałem innych widzów, czy chcą siedzieć w maseczkach. Odpowiedzieli, że tak. Wtedy pojawił się ktoś z obsługi, zaczęli mnie wynosić. Cała sytuacja była dość nieprzyjemna — opowiadał Super Expressowi Mikołajczuk.

W efekcie wywiązała się szarpanina w trakcie której jednym z poszkodowanych stał się Andrzej Seweryn. Poprzez pobicie doznał on uszczerbku na zdrowiu w postaci urazu klatki piersiowej. Sprawa została zgłoszona do prokuratury.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście – Północ prowadziła postępowanie, które zostało zakończone w dniu 28 czerwca 2023 roku skierowaniem aktu oskarżenia przeciwko Witoldowi M., oskarżonemu m. in. o spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonego Andrzeja S., w związku z podjętą przez niego interwencją na rzecz ochrony bezpieczeństwa. Występek ten został zakwalifikowany przez prokuratora jako występek o charakterze chuligańskim. Akt oskarżenia dotyczy zdarzenia z dnia 26 lutego 2021 roku, do którego doszło w Warszawie przy ul. Karasia 2 i obejmuje również dwa inne zarzuty na szkodę dwóch innych osób – spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz naruszenia nietykalności cielesnej – powiedział Super Expressowi Szymon Banna, Prokurator Prokuratury Rejonowej w Warszawie.

Na szczęście uraz aktora był jedynie powierzchowny. Sprawa wciąż jest w toku. Sam oskarżony uważa, że do pobicia nie doszło. Uważa, że w tamtym momencie Seweryn stał na uboczu, więc nie mógł zostać przez niego uderzony.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

2 komentarzy

  1. Andrzej Seweryn, ukraiński artysta, lewak, konformista przestrzegający przepisów, należący do sekty covidian, realizujący wszystko to, co władza mu każe.

Napisane przez Kinga

Pisanie było moim hobby od gimnazjum, a stało się ścieżką kariery. Szeroko rozumiana kultura była zawsze moją fascynacją, a szczególnie kultura Japonii i Korei Południowej. Jestem totalnym geekiem k-popu, koreańskich dram oraz anime. W kręgu moich zainteresowań znajduje się popkultura, gry planszowe i komputerowe. W wolnej chwili relaksuję się zabijając zombie lub ćwicząc wyobraźnie podczas sesji RPG.

Maria Reimann nie żyje - fot. Facebook @marysia.latkowska

Maria Reimann nie żyje. Ceniona aktorka, tłumaczka i antropolożka odeszła w wieku 41 lat. „Zabrało ją ukochane przez nią morze”

Julia Kuczyńska - fot. Instagram @maffashion_official

Maffashion przebrała się za Barbie zanim to było modne! Internauci skrytykowali ją za kontrowersyjny opis. „SŁABE TO”