w

Andrzej Precigs nie żyje. Aktor znany z „M jak miłość” miał 74 lata

Andrzej Precigs - fot. Facebook Związek Artystów Scen Polskich
Andrzej Precigs - fot. Facebook Związek Artystów Scen Polskich

W wieku 74 lat odszedł znany aktor Andrzej Precigs, który przez wiele lat wcielał się w postać Zbigniewa Filarskiego w serialu „M jak miłość”. Smutne wieści przekazał jego przyjaciel.

Andrzej Precigs był aktorem teatralnym, filmowym i serialowym. Zajmował się również dubbingiem i reżyserowaniem. Szerszej publiczności dał się poznać w serialu M jak miłość jako ojciec Kingi, postaci granej przez Katarzynę Cichopek.

Andrzej Precigs nie żyje

O śmierci aktora poinformował jego bliski przyjaciel, historyk i dziennikarz, Tomasz Lerski.

Z wielkim żalem zawiadamiam — chyba jako pierwszy — że dziś wieczorem zmarł w Warszawie mój serdeczny przyjaciel, wspaniały, doskonale wszystkim nam znany aktor Andrzej Precigs. Jest to wydarzenie szokujące, stanowczo przedwczesne, okrutne, bezsensowne – czytamy na Facebooku.

Nieco później za pomocą mediów społecznościowych aktora pożegnał także Związek Artystów Scen Polskich.

Z przykrością informujemy, że odszedł Andrzej Precigs — wspaniały aktor teatralny, filmowy i serialowy oraz reżyser dubbingu. Od lat związany z Teatrem Polskiego Radia. Były członek Zarządu Głównego ZASP oraz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich. Żegnaj Przyjacielu

Związek Podkowian, z którym artysta często współpracował, uczcił jego pamięć na Facebooku.

Dziś odszedł Andrzej Precigs (…) Mieliśmy ten przywilej, że współpracował wiele lat z naszym podkowiańskim teatrem sąsiedzkim, Nieformalną Grupą Teatralną MIĘDZY SŁOWAMI, reżyserując zarówno wieczory poetycko-muzyczne wg naszych własnych pomysłów jak i komedie del-arte czy dramaty punktujące trudne doświadczenia życiowe, jakie nie ominą przecież nikogo z nas. Sam doświadczony ciężką chorobą, gdy tylko siły pozwoliły – nie odmawiał współpracy. Zamierzyliśmy w tym roku pokazać następny wspólny spektakl – już nie zdążył. Andrzeju, zachowamy Cię w naszej pamięci.

Okazuje się, że aktor zmagał się z poważną chorobą, ale nawet osłabienie nie stawało na przeszkodzie do jego pasji i chęci do pracy.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Maja Bohosiewicz - fot. instagram @majabohosiewicz

Maja Bohosiewicz zdradziła, w jaki sposób godzi edukację dzieci z przeprowadzkami. „Nigdy nie były w polskiej szkole”

Andrzej Precigs, Katarzyna Cichopek - fot. Niemiec, Mikulski/AKPA

Katarzyna Cichopek na wizji pożegnała Andrzeja Precigsa. Nie była w stanie powstrzymać łez. „Andrzeju, tatusiu…”