w

Akcje Ekipy Friza w szaleńczym tempie pikują w dół. Popularny YouTuber po rozłamie stracił KILKANAŚCIE MILIONÓW!

Friz - fot. screenshot YouTube @DjQ
Friz - fot. screenshot YouTube @DjQ

Ekipa Friza długo zabiegała o to, by pojawić się na giełdzie i trzy miesiące temu dopięła swego. Początek był bardzo obiecujący, jednak to, co się dzieje teraz z pewnością nie napawa YouTubera optymizmem.

Ekipa Friza w krótkim czasie podbiła polski internet i zyskała ogromną popularność. Dzisiaj każdy z jej członków ma grono wiernych fanów i zarabia krocie na swojej twórczości. Nie tylko pokazują swoją codzienność, ale i dorobili się własnej marki odzieżowej, a lody i napoje sygnowane ich logo podbiły rynek do tego stopnia, że sklepy i restauracje nakładały limity.

Niestety pod koniec lipca influencer poinformował, że projekt dobiegł końca. Członkowie grupy wyprowadzili się ze wspólnego domu i zaczęli żyć na własny rachunek. W krótkim czasie pojawiły się także głosy o konflikcie, który poniekąd miał się do tego przyczynić.

Akcje Ekipy Friza pikują w dół

Ekipa debiutowała na tzw. małej giełdzie w połowie maja tego roku, dzięki połączeniu z Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym. Dzięki fuzji powstała Ekipa Holding, której wartość w najlepszym momencie wyceniano na… 320 mln złotych. Niestety, w ostatnim czasie akcje zaczęły pikować w dół.

Business Insider poinformował, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy rzeczywistość bardzo zweryfikowała wartość holdingu. Mimo iż na początku odnotowywano wzrosty, obecnie z każdym kolejnym tygodniem, widoczne są spadki notowań. Dane są zastraszające, ponieważ kapitalizacja spółki na chwilę obecną jest niższa o blisko połowę. Tylko na początku tego miesiąca wartość ta wynosiła zaledwie 170 mln złotych. Co gorsza, pojedynczą akcję można kupić teraz za ok. 4,5 zł.

Portal wyjaśnił również, że w obecnej sytuacji najbardziej ucierpiał Karol Friz Wiśniewski, ponieważ on jako jedyny ma 41 procent akcji. Co za tym idzie, w tej chwili warte są one „zaledwie” 75 mln zł. Mimo iż nadal wiele osób może tylko pomarzyć o takiej kwocie, z pewnością dla influencera nie są to najlepsze informacje. Gdyby tego było mało, zdaniem Business Insider, z konta maklerskiego YouTubera w okresie od maja do sierpnia zniknęło 57 mln.

Maciej Kietliński, analityk giełdowy, w rozmowie z portalem wyjaśnił, że na tę chwilę potencjalni inwestorzy mogą nie być zainteresowani zakupem akcji, ponieważ to nie jest pewna inwestycja.

[…] Sprawdza się stare powiedzenie, że sukces osiągnięty w pięć minut najczęściej trwa tyle samo — podsumował.

W obliczu rozpadu Ekipy, przyszłość spółki stanęła pod dużym znakiem zapytania.

Inwestorzy kupowali akcje, przewidując potencjalny sukces projektów grupy influencerów, jednak w obliczu rozpadu ekipy przyszłość spółki i projektów biznesowych stoi pod dużym znakiem zapytania — skwitował.

Myślicie, że Ekipa ma jeszcze szanse na sukces?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Słynne medium grozi Putinowi. Ostrzega przed poważnymi konsekwencjami: „Jeśli użyjesz broni atomowej…”

Dziadek zatrzymał rosyjską kolumnę w Buczy. Niezwykła historia została ujawniona [VIDEO]