w

DramatDramat HahaHaha SuperSuper

Rodzeństwo zaatakowało funkcjonariuszy w galerii handlowej! Nowe nagranie z monitoringu pokazuje całą sytuację [WIDEO]

fot. Screenshot Twitter / policja.pl

Zarzuty czynnej napaści na policjanta i strażnika miejskiego usłyszał 32-latek i jego o rok młodsza siostra. W czasie interwencji w galerii handlowej zaatakowali policjanta i strażnika miejskiego, którzy wcześniej zwrócili im uwagę za brak maseczki. 32-latek uderzył policjanta w głowę, a jego towarzyszka szarpała i popychała mundurowego. Napastnicy grozili też funkcjonariuszom pozbawieniem życia. Zatrzymany 32-latek już wcześniej notowany był w policyjnych kartotekach. O losie zatrzymanych, dziś zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w zamojskiej galerii handlowej. Policjant wspólnie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej idąc pasażem zauważyli mężczyznę i towarzyszącą mu kobietę bez założonej maseczki. Zwrócili im uwagę, aby zasłonili usta i nos. Pomimo tego, że nie zostali ukarani mandatem, ani nawet wylegitymowani, zaczęli obrażać i wyzywać mundurowych.

Mężczyzna założył maseczkę, którą otrzymał od pracownika ochrony sklepu, jednak po wejściu do sklepu w kierunku funkcjonariuszy nadal kierowane były wulgaryzmy.

W pewnym momencie rodzeństwo widząc oczekujących przed sklepem funkcjonariuszy szybkim krokiem ruszyło w ich kierunku. 32-latek rzucił się na policjanta próbując uderzyć go pięścią w twarz. W wyniku ataku napastnika policjant upadł na bramkę antykradzieżową. W czasie interwencji mundurowy kilkukrotnie został uderzony przez niego w głowę. Ponieważ 32-latek nie chciał się uspokoić i w dalszym ciągu był agresywny, został użyty wobec niego paralizator. Agresywna wobec mundurowych była również kobieta, która odpychała policjanta, szarpała go utrudniając przeprowadzanie interwencji.

 Kobieta była nawet  siłą odciągana od mundurowego przez innego mężczyznę. Ponieważ prośby o zachowanie zgodne z prawem nie przyniosły rezultatu, wobec agresywnej 31-latki został użyty gaz.

Agresywne rodzeństwo zostało zatrzymane. Jak ustalili policjanci, mężczyzna już wcześniej był dwukrotnie notowany w policyjnych kartotekach za znieważenie funkcjonariusza. Całość z przebiegu tej  interwencji została zarejestrowana przez monitoring galerii, który został zabezpieczony.

Wczoraj zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Zamościu. Zebrany w tej sprawie materiał pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Odpowiedzą oni za czynną napaść na policjanta i funkcjonariusza Straży Miejskiej, ich  znieważenie oraz kierowanie wobec nich gróźb uszkodzenia ciała i pozbawienia życia w celu zmuszenia do zaniechania prawnej czynności służbowej.

Prokuratura Rejonowa w Zamościu i Komenda Miejska Policji w Zamościu wobec podejrzanego 32-latka wnioskują o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Dziś odbędzie się posiedzenie sądowe w tej sprawie.

Początkowo w sieci pojawiło się poniższe nagranie. Kilkanaście godzin później policja opublikowało wideo z monitoringu przedstawiające całą sytuację. Obejrzycie je poniżej.

Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ta interwencja pokazuje z jaką agresją niejednokrotnie spotykają się policjanci podczas swoich zadań. Osoby podatne na niesprawdzone czy wręcz fejkowe informacje pojawiające się w sieci na temat pandemii często bardzo emocjonalnie reagują najpierw na portalach w internecie a później przenoszą swoje zachowanie w realnym życiu. Apelujemy o rozwagę i zachowanie przyzwoitości bez względu na posiadane poglądy. – czytamy w komunikacie policji.

Źródło / Video: policja.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

9 komentarze

  1. Ale to też nie jest od początku tej interwencji? ,jak już to może 10 minut wcześniej też opulikujecie? , i wtedy będzie wszystko jasne, dlaczego ludzie tak reagują,

  2. I bardzo dobrze temu cwelowi, tej tempej ci…e też by trzeba było oprócz gazem to jeszcze paralizatorem po ryju może by się coś nauczyła tempa dzida, a te chłop to cwel i nic więcej ten jej brat

  3. Tej ci..ie pasowało by zaj…ć jeszcze paralizarorem a temu cwelowi jej bratu nalealzalo się i jeszcze jak leżał bym mu zaj…ał tym gazem prostu w ten tempy ryj !!!!! Należało się jeb..ej rodzine patologicznej

  4. Gowno prawda , oryginalne nagrania usuwają na bierząco . A teraz nagle ofiary z siebie robią , a to oni nadużyli władzy wobec tej dwójki rodzeństwa . PISowskie śmiecie ….

  5. Nie żeby coś skoro jesteś legitymowany powinieneś słuchać poleceń funkcjonariuszu. Gościu jak byś się nie stawiał i wziął mandat 500pln na klatę to nic by się nie działo. Wszystko zrzuć na funkcjonariusza policji, który wykonuje swoje obowiązki. Gdyby w Polsce panowało bezprawie, to nie wychodziliśmy by w nocy na dwór, bo za każdym rogiem ktoś mógłby Ciebie napaść…

  6. redaktor to idiota czy jak? pokaz cle nagranie , o maske poszlo ze nie mial na nosie ?

    to ze ten pies gazem bez powodu potraktowal kobiete to juz nie napiszesz.

    pozdrawiam swiadek zdarzenia .

Napisane przez szymon

Piotr Żyła jako raper? Internauci zachwyceni

Doda przyznaje, że przez długi czas okłamywała fanów! „Tak bardzo nie chciałam, żeby inni się o tym dowiedzieli…”