w

Papież Franciszek jest chory. Płyną kolejne wieści z Watykanu. Co dolega Ojcu Świętemu?

Papież Franciszek fot. YouTube screenshot @WashingtonPost
Papież Franciszek fot. YouTube screenshot @WashingtonPost

W sobotę odwołano wszystkie audiencje papieża. Watykan wydał komunikat w sprawie stanu zdrowia Franciszka. Jak się dzisiaj czuje?

Papież Franciszek, a właściwie Jorge Mario Bergoglio, to argentyński duchowny i jezuita, który w 2013 roku został 266. papieżem i 8. Suwerenem Państwa Watykańskiego. Zjednał miliony wiernych, którzy cenią jego dobroduszność. W grudniu 2023 roku głowa Kościoła skończyła 88 lat. Od pewnego czasu można było zaobserwować, że stan zdrowia Franciszka się pogorszył. Czasem porusza się na wózku inwalidzkim. W 2019 roku przeszedł operację z powodu zaćmy, a dwa lata później wycięto mu fragment jelita. W czerwcu 2023 roku ponownie został poddany operacji, prawdopodobnie był to zabieg laparotomii i operacji plastycznej ściany brzucha z powodu pooperacyjnej przepukliny.

Papież Franciszek jest chory

Co jakiś czas pojawiają się plotki o problemach zdrowotnych papieża Franciszka. Niedawno mówiło się o ostrym zapaleniu oskrzeli, gdy nie pojawił się na modlitwie Anioł Pański. Chociaż od tamtej pory Ojciec Święty wrócił do codziennych obowiązków, teraz ponownie nadeszły wieści, które zaniepokoiły wiernych.

Kilka dni temu pojawił się oficjalny komunikat z Watykanu, że papież planuje na jakiś czas wycofać się z występów publicznych ze względu na czas rekolekcyjny. Według ostatnich doniesień powodem takiej decyzji ma być również pogarszający się stan zdrowia.

Na szczęście wszystko wskazuje na to, że wierni nie mają powodów do niepokoju. Biuro prasowe Watykanu przekazało informację, że papież ma grypę. Z tego powodu odwołano sobotnie audiencje. Na razie nie podano, jak Franciszek czuje się dziś, i czy weźmie udział w modlitwie Anioł Pański w niedzielę.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Robert Karaś - fot. YouTube screenshot @WINI

Robert Karaś znowu tego dokonał! Pobił rekord świata na dystansie pięciokrotnego Ironmana. „Król jest jeden”

Fagata, Ola Holata - fot. Instagram @fagata @olaholata

TikTokerka wytatuowała sobie napis „Fagata” w nietypowym miejscu. Po fali krytyki przerwała milczenie. „Dzięki za rozgłos”