w

SuperSuper

Papież Franciszek trafił do szpitala. Jeszcze tego samego dnia ma być operowany

Papież Franciszek - fot. screenshot YouTube @TED
Papież Franciszek - fot. screenshot YouTube @TED

Media obiegły niepokojące informacje o stanie zdrowia papieża Franciszka. Duchowny w środę 7 czerwca trafił do placówki medycznej, w której ma przejść operację. Co się dzieje?

Papież Franciszek, a właściwie Jorge Mario Bergoglio, to argentyński duchowny i jezuita, który w 2013 roku został 266. papieżem i 8. Suwerenem Państwa Watykańskiego. Błyskawicznie zjednał sobie miliony wiernych, którzy cenią go nie tylko za mądrość, ale i dobroduszność. Nie da się jednak ukryć, że głowa kościoła katolickiego jest już w podeszłym wieku. 17 grudnia tego roku papież będzie obchodził 87. urodziny.

Od dłuższego czasu możemy obserwować, że stan zdrowia Franciszka uległ znacznemu pogorszeniu. Bardzo często porusza się na wózku inwalidzkim, bądź wspiera się na lasce, ponieważ dokucza mu rwa kulszowa. W 2019 roku musiał być operowany z powodu zaćmy, a dwa lata później przeszedł operację jelita grubego, w efekcie czego wycięto mu fragment organu. Teraz media obiegły kolejne niepokojące wieści.

Papież Franciszek trafił do szpitala

Choć problemy zdrowotne wyraźnie dają się papieżowi Franciszkowi we znaki, nie zamierza zwalniać tempa. Na sierpień i wrzesień tego roku ma zaplanowane podróże do Portugalii i Mongolii, ale teraz jego wyprawy stanęły pod dużym znakiem zapytania. We wtorek 6 czerwca odwiedził klinikę Gemelli w Rzymie i spędził w niej 40 minut. Początkowo nie było wiadomo z jakiego powodu. Przypuszczano, że być może jest to wizyta kontrolna po przebytej pod koniec marca infekcji płuc.

W końcu rzecznik Watykanu przerwał milczenie i w oficjalnym oświadczeniu wyjaśnił, że w środę 7 czerwca po zakończonej audiencji generalnej Ojciec Święty ponownie został przewieziony do szpitala, w którym jeszcze tego samego dnia przejdzie operację. Mowa o zabiegu laparatomii, polegającym na otwarciu jamy brzusznej. Jest on konieczny, ponieważ już od jakiegoś czasu boryka się z przepukliną, która daje objawy bólowe. Z kolei dziennik Il Fatto Quotidiano przekazał, że może mieć problemy z niedrożnością jelit.

Papież, po operacji, będzie musiał spędzić kilka dni w szpitalu — taką informację przekazał dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Paulina Smaszcz, Maciej Kurzajewski - fot. Gillert, Kurnikowski AKPA

Paulina Smaszcz zdradziła, co usłyszała od Macieja Kurzajewskiego PRZED rozwodem. Aż trudno w to uwierzyć. „Nie mam zgody na kłamstwa”

Natalia Janoszek, Krzysztof Stanowski - fot. Instagram @nataliajanoszek, screenshot @Kanal_Sportowy

Krzysztof Stanowski znowu uderza w Natalię Janoszek. Twierdzi, że zmyśliła swoją karierę. „Nie ma zgody na FEJK” (WIDEO)