w

Nie żyje znany polski raper. Miał tylko 39 lat

Fot. YouTube / Screenshot

Zmarł Karol Nowakowski, który występował pod pseudonimem Pjus. Przez 20 lat walczył z bardzo poważną chorobą. Jeszcze w środę był operowany.

Karol walczył z chorobą Neurofibromatoza typu 2. Jest to paskudne schorzenie genetyczne zniekształcająca skórę chorych oraz zwiększająca ryzyko pojawienia się nowotworów. W ostatnią środę raper przechodził kolejną operację, która się niestety nie powiodła.

Informację o jego śmierci potwierdziły między innymi dwie inne znane ze sceny postacie, czyli raper Stasiak oraz DJ Hubson. Pierwszy z nich w dniu operacji pisał jeszcze: Pjus to doświadczony wojownik, ale dzisiaj wyruszył na bitwę, jakiej jeszcze nie toczył. Przytrzymajcie kciuki i skierujcie myśli w jego stronę.

Kilka godzin później Stasiak poinformował o śmierci przyjaciela.

Koledzy żegnają Pjusa

Do odejścia Karola Nowakowskiego odniosło się wiele osób związanych z branżą muzyczną. Eldo napisał: Do Zobaczenia Bracie. Toujours Vif.

Raper Kafar również żegnał się z dobrym kolegą: Nie mam słów. Nie znałem nikogo, kto tak walczyłby z chorobą prawie 20 lat. I to z taką ku**ą, że nie mam pytań. To, że nie czujesz bólu, to dla Ciebie żadne pocieszenie. Tak bardzo chciałeś tu być… Do zoba Mordko. Tam będziemy jeść Pad thaia codziennie. Dix! 

Karol Nowakowski urodził się 31 marca 1982 roku we Wrocławiu. Dał się poznać jako człowiek wielu pasji, od projektowania ubrań po muzykę. Był pierwszą i jedyną osobą na świecie z dwoma implantami pniowymi – sztucznym, cyfrowym zmysłem słuchu.

Składamy najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny Karola oraz bliskich.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez szymon

Związek Jasona Momoy i Lisy Bonet to PRZESZŁOŚĆ! Para rozstała się po 16 latach

Roksana Węgiel o zakupach: „Nie zwracam uwagi na to, czy coś kosztuje czy 5000 czy 50 zł”