w ,

Nergal kolejny raz stanął przed sądem! Chodzi o znieważenie godła. „Głęboko wierzę, że ludzie otwierają oczy”

fot. Instagram screenshot

Nergal znany jest z kontrowersyjnych działań i wypowiedzi. Właśnie stanął przed sądem za znieważenie Polskiego godła. Uważacie, że powinien być ukarany?

Adam Darski , szerzej znany jako Nergal, ma bardzo prowokacyjną naturę, co przysparza mu sporo problemów z prawem. Najczęściej przed sądem odpowiada za obrazę uczyć religijnych, spowodowaną nieskrywaną niechęcią względem kościoła katolickiego. O Nergalu było głośno gdy między innymi podeptał wizerunek Matki Boskiej czy przytwierdził figurkę Jezusa Chrystusa do sztucznego penisa.

Kolejny raz Nergal odwiedził sąd we wtorek. Tym razem chodzi o znieważenie polskiego godła, do którego doszło w 2016 roku, przy okazji promocji trasy koncertowej „Rzeczpospolita Niewierna”.

Kontrowersyjny artysta na ilustracji przedstawił wtedy grafikę białego orła bez korony. Co więcej, zamiast niej, z głowy ptaka wyrastały diabelskie rogi. W 2018 roku Darski został uniewinniony, ale sprawę skierowano do ponownego rozpatrzenia.

Podczas rozprawy, Nergal wypowiedział się na temat stanu polskiego społeczeństwa i kościelnych przestępstw.

– „Dzisiejsza Polska w jednej rzeczy na mapie świata cywilizowanego jest w czołówce, a jest nią galopująca sekularyzacja społeczeństwa. Głęboko wierzę, że ludzie otwierają oczy. Że w obliczu masowych przestępstw kościelnych odwracają się od niego, podejmując własne, autonomiczne, suwerenne decyzje. Wstają z kolan, bo tak wygodniej i idą we własnym kierunku, decydując o własnym życiu„- mówi, podkreślając, że nie miał złych intencji podczas modyfikacji godła.

– „Nie było moim zamierzeniem znieważenie niczyjej świętości, a wręcz odwrotnie – podkreślenie, że Polska jest wolnym krajem, w którym jest miejsce dla ludzi spod znaku krzyża i dla tych, którzy się nim nie identyfikują, a nawet od niego odwracają. Póki co jest to legalne i tego symbolem była trasa „Rzeczpospolita Niewierna”.

Muzyk zaznacza, że jest dumny z bycia Polakiem, ale nie potrafi znieść pogłębiającej się zależności państwa od kościoła.

– „Mówiłem wiele razy, że jestem dumny z tego, skąd pochodzę i to, że czuję się Polakiem, to nie znaczy, że musi mi być po drodze, a wręcz odwrotnie. Mam absolutnie naganną opinię o dzisiejszej władzy, decydentach polskich, którzy parują z kościołem. Starają się stworzyć system monopartyjny i monopolistyczny” – podkreśla.

Poniżej możecie zobaczyć grafikę, która przysporzyła muzykowi kłopotów.

Jaką przyszłość mu wróżycie?

Nergal stanął przed sądem za ZNIEWAŻENIE GODŁA! "Moim zamierzeniem było podkreślenie, że POLSKA JEST WOLNYM KRAJEM"
fot. Promocja trasy Nergala / materiały prasowe

Źródło: Interia ; Instagram – nergal69

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Ewa Krawczyk straci dużą część renty po Krzysztofie Krawczyku. Znamy decyzję ZUS-u

Małgorzata Rozenek prowokuje hejterów: „Dzień dobry Rebelio”