w

Maciej Stuhr z żoną pomogli Syryjce! „Cuda się zdarzają ale trzeba im pomagać”

Fot. YouTube / Screenshot

Maciej Stuhr wraz z żoną zdobyli się na niezwykły gest i zamiast tylko mówić, postanowili również działać! Para przyjęła pod swój dach Syryjkę, która była na polsko-białoruskiej granicy.

Wielu celebrytów ma to do siebie, że potrafi pięknie opowiadać. Akcje społeczne i wszelakie kampanie ograniczają się w ich wykonaniu najczęściej do publikowania postów w sieci. Maciej Stuhr wraz z żoną Katarzyną Błażejewską-Stuhr poszli o duży krok dalej.

Już w listopadzie media donosiły o tym, że zostali oni pełnomocnikami czterech Syryjczyków. Para próbuje aktywnie pomagać ludziom, którzy znaleźli się w patowej sytuacji na granicy. Teraz Maciek podzielił się pierwszym dużym sukcesem, który udało się odnieść dzięki zaangażowaniu wielu osób.

Na swoim Instagramie aktor opublikował zdjęcie, na którym znajduje się Syryjska rodzina. Opisuje: – A teraz o cudach wigilijnych. Pośrodku tego zdjęcia siedzi Marwa. I to, że dziś siedzi, a nawet chodzi, uśmiecha się, mówi, przytula się po raz pierwszy od wielu lat do swoich rodziców (którzy żyją w Niemczech), to seria kolejnych cudów. 

Dziewczynę znaleziono w lesie w tragicznym stanie. Jej życiu zagrażało bardzo poważne niebezpieczeństwo. Ostatecznie lekarzom szczęśliwie udało się ją uratować i po kilkutygodniowym pobycie w szpitalu w Hajnówce mogła opuścić oddział.

Maciej relacjonuje to następująco: – Życie Marwy znalazło się na krawędzi dwa miesiące temu w polskim lesie. Nie dawano jej wielkich szans na przeżycie. Przedwczoraj po wielu tygodniach wyszła ze szpitala w Hajnówce. Przyjechała z rodzicami do nas do domu do Warszawy czekać na odpowiednie dokumenty, które cudem (!) udało się załatwić w Niemczech. Dziś szczęśliwi do granic możliwości ruszyli bezpiecznie na zachód. 

Maciej Stuhr wraz z żoną przyjęli całą rodzinę uchodźców w swoim domu. W ten sposób pokazali, że za ich słowami idą też czyny. Trzeba przyznać, że to piękna postawa.

Krótko mówiąc, my od paru dni bardzo mocno czujemy atmosferę Świąt! I to chyba bardziej niż dotychczas! – zakończył post Maciej.

W kolejnym poście opublikował poruszające wideo z udziałem małej dziewczynki, która również uciekła z Bliskiego Wschodu.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez szymon

Barbara Kurdej-Szatan promuje akcję związaną z sytuacją na granicy! Kolejny skandal?

Zdenerwowany Jacek Kurski: „W związku z oszczerstwami pozywam Onet”