w ,

SuperSuper DramatDramat HahaHaha

Maciej Stuhr wraz z żoną przyjęli kolejną ukraińską rodzinę. „Wiem, że w wielu domach są teraz tacy goście. To piękne!”

Fot Katarzyna Błażejewska-Stuhr / Instagram

Maciej Stuhr oraz Katarzyna Błażejewska-Stuhr bardzo aktywnie pomagają uchodźcom z Ukrainy. Zaopiekowali się już kolejną rodziną.

Serca nam krwawią na myśl o setkach tysięcy uchodźców z Ukrainy, którzy uciekają przed wojną i bezwzględną rosyjską agresją. Putin zafundował wszystkim tym osobom niezwykły horror, na który nie zasłużyli.

Cieszy nas jednak to, że jako naród stajemy na wysokości zadania i dzielnie pomagamy naszym wschodnim sąsiadom. W akcję pomocy zaangażowało się również wielu celebrytów z Polski, ale również zza granicy.

Wśród nich od samego początku są Maciej Stuhr oraz Katarzyna Błażejewska-Stuhr. Małżeństwo Stuhrów bardzo aktywnie włączyło się w pomoc dla uchodźców. Przyjmują oni kolejne rodziny Ukraińców i zapewniają im wszystko, co najważniejsze.

Obecnie w ich domu przebywa rodzina z Afganistanu, która od 20 lat mieszkała na Ukrainie. W ostatnim poście na Instagramie Katarzyna Błażejewska pokazała swoich gości oraz zamieściła obszerny opis.

– Nie ma mnie tu. Jestem w działaniu. Telefon się grzeje i rozładowuje kilka razy dziennie, auto pełne rzeczy, w domu tłumny. Goście aktualni, poprzedni goście. Kobiety w kręgu w kuchni rozmawiają o dzieciach, ciążach, brzuchach, obawach o przyszłość synów i córek. Na kanapie dzieciaki pokazują sobie memy i cieszą się z dobrych wiadomości z Ukrainy. Czeczeni jednocześnie smutni, że mimo iż Rosja jest ich wrogiem od lat, dziś są w naszym kraju wyzywani i poniżani. Zarzuca im się, że mają Rosyjskie paszporty – a mają takie nie z wyboru. To Rosjanie wysadzali szkoły i uniemożliwi Madinie ukończenie podstawówki. Śmiech i łzy, radość związana z aktualnym poczuciem bezpieczeństwa łączy się z lękiem o przyszłość i wspomnieniami tego, co zostało w domu. Wiem, że w wielu domach są teraz tacy goście. To piękne!

Trzymamy kciuki, aby wszyscy uchodźcy znaleźli bezpieczne schronienia!

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez szymon

Kubańczyk zrobił nowy tatuaż. Fan: „Z racji tego że zrobiłeś tą dziarkę Putin wycofuje się z terenów Ukrainy.”

Mikołaj z „Top Model” wyruszył na wschód. „Będę niósł pomoc Ukrainie i jej mieszkańcom.”