w

Maciej Dowbor nie wytrzymał! ZMIAŻDŻYŁ polskich piłkarzy po meczu z Mołdawią. „Próżność, lekceważenie i brak pokory”

Maciej Dowbor fot. Instagram @maciej_dowbor

Wtorkowy mecz Polski z Mołdawią, przegrany przez naszych reprezentantów, sprawił, że polscy piłkarze muszą zmierzyć się z falą krytyki ze strony kibiców. Upust negatywnym emocjom postanowił dać między innymi Maciej Dowbor. Nie szczędził gorzkich słów.

W ramach eliminacji do Euro 2024 w Kiszyniowie odbył się mecz Polski z Mołdawią. Choć w pierwszej połowie biało-czerwoni prowadzili 2:0, w drugiej połowie nastąpił zaskakujący zwrot akcji i ostatecznie przegraliśmy 2:3.

Po przegranej Polska spadła na czwarte miejsce w swojej grupie eliminacyjnej i obecnie wyprzedzamy jedynie zespół Wysp Owczych. Fatalna gra reprezentacji doprowadziła do tego, że internet zalała fala krytycznych komentarzy.

Maciej Dowbor ostro o postawie polskich piłkarzy

Swoje rozczarowanie sytuacją wyraziło kilka znanych osobistości, w tym Maciej Dowbor. Dziennikarz nie wytrzymał i zamieścił zdjęcie z meczu.

Dlaczego musimy być świadkami takiej żenady? – czytamy w poście.

W swoim wpisie Dowbor nie szczędził krytyki polskiej drużynie i stwierdził, że porażka z Mołdawią była największym upokorzeniem reprezentacji od lat.

Wiele widziałem porażek polskich piłkarzy! Wiele razy przeżywałem jako kibic upokorzenie związane z występami Repry! Ale to, co stało się w drugiej połowie, to było chyba najbardziej zawstydzające wydarzenie sportowe z udziałem Polski – pokazujące brak zaangażowania, brak determinacji, próżność, lekceważenie i brak pokory – grzmiał.

Obserwujący w większości zgodzili się z jego słowami, lecz jedna z internautek zarzuciła Maciejowi, iż ten kibicuje reprezentacji jedynie w dobrych chwilach.

Wiele widziałam dziennikarskich porażek, wiele razy jako odbiorca przeżywałam upokorzenie… Ale najbardziej upokarzający jest widok kibica, który ubiera się w koszulkę, kiedy nasi wygrywają, a za chwilę pluje, kiedy przegrywają – napisała.

Dziennikarz postanowił odpowiedzieć i zaznaczył, że nie chodzi o samą porażkę, ale o postawę polskich piłkarzy. Jak dodał w kolejnym komentarzu „Porażka porażce nierówna. To, co się wydarzyło, jest katastrofą.”

Tu nie chodzi o porażkę… Ona jest wpisana w sport. Tu chodzi o styl i postawę – podkreślił.