w

Ksiądz z TikToka ostrzega przed czytaniem Harry’ego Pottera. „W wielu przypadkach kończy się opętaniem” [VIDEO]

fot. TikTok

Harry Potter jest jednym z najbardziej znanych bohaterów świata popkultury przełomu XX i XXI wieku. Czarodziej od zawsze wzbudza też pewne kontrowersje, szczególnie w mocno religijnych środowiskach. Co jakiś czas duchowni przestrzegają przed lekturą książek o przygodach Pottera, a teraz swoją opinię w tej sprawie wyraził aktywny na TikToku ksiądz Piotr Jarosiewicz.

Seria książek o Harrym Potterze, napisana przez J. K. Rowling, cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Przygody młodego czarodzieja przetłumaczono na ponad 80 języków, i do tej pory sprzedały się w ponad 600 mln egzemplarzy. Ogromnymi hitami stały się też filmy oparte na powieściach.

Ksiądz ostrzega przed Harrym Potterem

Swoją opinią na temat Harry’ego Pottera podzielił się właśnie ksiądz Piotr Jarosiewicz, który cieszy się dużą popularnością na TikToku. Duchowny posiada prawie 250 tys. obserwujących oraz kilka milionów polubień filmów. Jarosiewicz postanowił zacytować książkę egzorcysty Michała Olszewskiego „Egzorcyzmy. Posługa Miłości”.

„Nam się wydaje, że rzeczywistość duchowa to jakieś bajki. Mamy trudności z uwierzeniem w skutki czarów. Dzięki uwielbianej przez dzieci postaci Harry’ego Pottera traktujemy czary jako zabawę, jako coś pozytywnego. Niestety, są to tylko pozory. Wejście w przygodę z Harrym Potterem w wielu przypadkach kończy się opętaniem – przytoczył fragment książki.

Następnie ksiądz kontynuował lekturę:

Kiedyś podczas egzorcyzmów wyganiałem duchy Harry’ego Pottera. Zapytałem je – dlaczego weszłyście do serca tej osoby? 'Bo ta osoba oglądała i fascynowała się Harrym Potterem’ – odpowiedziały. Byłem zszokowany” – czyta Jarosiewicz.

@ks.piotrjarosiewicz

♬ kiss the rain – yiruma

Nagranie wzbudziło wiele emocji, a większość internautów nie zgadzała się z cytowanymi przez duchownego słowami.

„Przeraża mnie, że ten filmik jest na serio” ;

„I potem jest wielkie zdziwienie, że inteligentni i wykształceni ludzie dokonują apostazji… jak Harry Potter jest niebezpieczny to, co z Dziadami?” – piszą komentujący.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Marcin Meller zaatakował Macieja Kurzajewskiego. „Kiedyś poznałem fajnego człowieka. Co się z tobą stało?”

Katarzyna Sokołowska pokazała twarz syna - fot. Instagram @kasiasokolowska_official

Katarzyna Sokołowska w końcu pokazała twarz synka. Ivo skradł serca internautów. „Cudowny urwisek”