w

Nie żyje Robbie Coltrane. Zasłynął jako Hagrid w Harrym Potterze. Obsada żegna aktora: „Był jedną z najzabawniejszych osób…”

fot. materiały prasowe Warner Bros / clogdancer, CC BY-SA 2.0

Szkocki aktor Robbie Coltrane odszedł w wieku 72 lat. Mężczyzna zmarł 14 października 2022 roku, co dla brytyjskich mediów potwierdziła jego agentka, Belinda Wright.

Robbie Coltrane naprawdę urodził się jako Anthony Robert McMillan, lecz przyjął pseudonim sceniczny Coltrane na cześć saksofonisty jazzowego Johna Coltrane’a. Aktor przyszedł na świat 30 marca 1950 roku w szkockim Rutherglen.

Robbie Coltrane znany był przede wszystkim ze swojej roli Rubeusa Hagrida w cyklu filmów o Harrym Potterze, a także jako Valentin Zukovsky w filmach „GoldenEye” oraz „Świat to za mało”.

Mężczyzna odszedł w wieku 72 lat. Obecnie nie są znane szczegółowe przyczyny śmierci, ale jego rodzina podziękowała zespołowi szpitala Forth Valley Royal Hospital w Larbert za opiekę.

„Prawdopodobnie zostanie najlepiej zapamiętany przez kolejne dekady jako Hagrid w filmach o Harrym Potterze, rola, która przyniosła radość zarówno dzieciom, jak i dorosłym na całym świecie, wywołując strumień listów od fanów każdego tygodnia przez ponad 20 lat” – czytamy w oświadczeniu.

Gwiazdy żegnają aktora

„Robbie był jedną z najzabawniejszych osób, jakie spotkałem i ciągle nas rozśmieszał na planie. Szczególnie miło wspominam czas, gdy podtrzymywał nas na duchu w „Więźniu Azkabanu”, kiedy wszyscy kryliśmy się przed ulewnym deszczem przez wiele godzin w chacie Hagrida. On opowiadał nam wtedy różne historie i dowcipy, by podtrzymać morale. Czuję się niesamowicie szczęśliwy, że mogłem się z nim spotkać i pracować, ale bardzo mi smutno, że odszedł. Był niesamowitym aktorem i cudownym mężczyzną” – napisał na Instagramie Daniel Radcliffe, który zagrał Harry’ego Pottera.

J.K Rowling, autorka cyklu „Harry Potter” opublikowała na Twitterze zdjęcie przedstawiające ją i Coltrane’a na kolacji. „Nigdy więcej nie poznam nikogo takiego, jak Robbie. Był niesamowitym talentem, kompletnym jednorazowcem, a ja miałam szczęście go znać, pracować z nim i śmiać się z niego” – napisała.

„Będę tęsknił za przypadkowymi rozmowami na wszystkie tematy pod słońcem. I nigdy nie zapomnę, że we wrześniu 2000 roku Robbie Coltrane podszedł do mnie, bardzo zdenerwowanego 14-latka – a był to mój pierwszy dzień na planie filmowym – i powiedział: „Ciesz się tym, będziesz świetny”. Dziękuję za to” – napisał na Twitterze James Phelps, który grał dowcipnisia Freda Weasleya.

Źródło: BBC ; Twitter; Instagram

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Ewa Farna zaskoczyła śmiałą metamorfozą. W tej sesji zdjęciowej jest niemal nie do poznania!

Córka Artura Żmijewskiego zdradziła, jak ojciec zareagował na informację, że ma dziewczynę. Musiała czytać niemiłe komentarze