w

SuperSuper

Kierowca stracił przytomność za kółkiem i nieświadomy przejechał 25 kilometrów autostradą! Przeżył dzięki technologii w samochodzie

Zdjęcie poglądowe - fot. Pixabay @Schwoaze
Zdjęcie poglądowe - fot. Pixabay @Schwoaze

Kierowca poruszający się jedną z belgijskich autostrad nieoczekiwanie stracił przytomność. To mogło skończyć się tragedią, gdyby nie fakt, iż w pojeździe zainstalowane były systemy bezpieczeństwa. Policjanci musieli się nieźle nagłowić, by bezpiecznie zatrzymać rozpędzony samochód.

Sprawę nagłośnił belgijski dziennik Het Nieuwsblad. Do nietypowego zdarzenia miało dojść na autostradzie E314 w północnej Belgii. Kierowcy dostrzegli, że kierowca poruszający się Renault Clio stracił przytomność, a pojazd porusza się po autostradzie zygzakiem. Natychmiast zawiadomili policję. Funkcjonariusze przeżyli niemały szok.

Nieprzytomny jechał autostradą

Funkcjonariusze, którym udało się zlokalizować samochód, musieli nieźle się nagłowić, chcąc bezpiecznie go zatrzymać na ruchliwej drodze. Ostatecznie wjechali przed Renault, a następnie delikatnie zetknęli się z nim zderzakami i zaczęli hamować. W ten sposób pojazd zatrzymał się, a oni natychmiast ruszyli kierowcy na ratunek. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, jednak na tę chwilę nie wiadomo, w jakim jest stanie.

Policjanci ustalili, że do tragedii nie doszło wyłącznie dzięki włączonemu tempomatowi oraz systemowi korekty jazdy, który utrzymywał samochód na zajmowanym pasie ruchu. Dzięki technologii nie doszło też do zderzenia z pojazdami poruszającymi się przed nim.

Ten kierowca może mówić o ogromnym szczęściu.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Dominika Tajner, Michał Wiśniewski - fot. Instagram @dominika_tajner, AKPA/Jacek Kurnikowski

Michał Wiśniewski nie zaprosił Dominiki Tajner na jubileusz Ich Troje. Była żona mocno się na nim zawiodła. Muzyk postanowił zareagować

Sławomir, Kajra - fot. AKPA Piętka Mieszko

Sławomir i Kajra podczas festiwalu w Mrągowie unikali siebie jak ognia! Aż huczy od plotek o ich związku. Będzie rozwód?