w

Jest posiadaczką najdłuższych paznokci na świecie. Zdradza, w jaki sposób korzysta z toalety

fot. Facebook / Guinness World Records

Diana Armstrong jest rekordzistką w kategorii najdłuższych paznokci na świecie. Amerykanka nie obcinała ich od ponad 25 lat, co spowodowało, że trafiła do księgi rekordów Guinessa. Armstrong w rozmowie z mediami zdradziła, jak wygląda jej codzienne życie z aż tak długimi paznokciami.

Pochodząca ze stanu Minnesota rekordzistka trafiła do księgi rekordów Guinessa w 2022 roku, a ostatni raz swoje paznokcie obcięła w 1997 roku i od tamtego czasu postanowiła całkowicie zrezygnować z ich skracania.

Ma najdłuższe paznokcie na świecie

Według oficjalnego pomiaru paznokcie Diany Armstrong mierzą nieco ponad 1306 cm. W rozmowie z mediami kobieta opowiedziała, w jaki sposób funkcjonuje z nimi na co dzień.

Mogę otworzyć puszkę z napojem, ale potrzebuję do tego noża. Kiedyś prowadziłam samochód, ale musiałam wtedy wystawiać rękę za okno, więc już tego nie robię – mówi.

Choć Diana twierdzi, że jest w stanie samodzielnie zapiąć kurtkę czy otworzyć lodówkę, problemów przyprawia jej korzystanie z toalety w miejscu publicznym. – „Muszę zazwyczaj wybierać największą kabinę, bo w innych moje paznokcie się nie mieszczą” – wyznaje.

Ponieważ w salonach piękności nie chcą zajmować się jej paznokciami, manicure wykonują jej wnuki. Zajmowanie się każdym z paznokci to wielogodzinny wysiłek.

Piłowanie i polerowanie każdego paznokcia zajmuje ok. 10 godzin. Aby je spiłować, potrzebuję szlifierki. Zwykle robię to co 4-5 lat. Używam wtedy od 15 do 20 butelek lakieru do paznokci. Ostatni raz malowałam je w zeszłym tygodniu i zajęło mi to cztery dni – zdradza Diana Armstrong.

fot. Guinness World Records

Z rekordem związana jest smutna historia

Okazuje się, że Amerykanka nie obcina paznokci ze względu na smutne wydarzenie z przeszłości – chodzi o śmierć jej 16-letniej córki, Latishy.

Diana Armstrong była akurat w sklepie, kiedy zadzwoniła druga z jej córek i przekazała, że Latisha nie chce się obudzić. 16-latka zmarła podczas snu na astmę.

To był najgorszy dzień w moim życiu. Latisha cały poprzedni dzień poświęciła na malowanie moich paznokci. Nie mogłam ich obciąć. Na początku o tym nikomu nie powiedziałam – tłumaczy Amerykanka.

W pewnym momencie rodzina kobiety zaczęła się niepokoić jej stanem, ale mimo błagań Diana nie zdecydowała się na obcięcie upamiętniających córkę paznokci.

Myślę, że Latisha byłaby ze mnie dumna. Jest ostatnią, która zrobiła mi paznokcie – podsumowuje Armstrong.

Źródło: New York Post ; guinnessworldrecords.com

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Doda oszalała na punkcie przystojnego kandydata z Niemiec. „Chcesz lizać moją…”

Izabela Macudzińska z „Królowych Życia” opowiada o powiększaniu piersi. „Biust opadł, zrobiły się uszy jamnika”