w

Grażyna Torbicka skomentowała aferę z Janem Pawłem II: „To nie jest odpowiedź na 3 sekundy”. Jej reakcja nie pozostawia złudzeń

Grażyna Torbicka, Jan Paweł II - fot. Niemiec/AKPA
Grażyna Torbicka, Jan Paweł II - fot. Niemiec/AKPA

W mediach wciąż pobrzmiewają echa afery, którą wywołał dokument Franciszkańska 3. Część celebrytów nie kryje, że jest oburzona zachowaniem papieża Polaka, inni natomiast stają w jego obronie. Co do powiedzenia na ten temat miała Grażyna Torbicka?

Na początku marca na antenie TVN24 wyemitowano reportaż Marcina Gutowskiego pt. Franciszkańska 3, w którym przedstawiono materiał dowody świadczący o tym, że Jan Paweł II wiedział o pedofilii w kościele, jednak nic z tym nie robił. Po wyświetleniu formatu w sieci zawrzało, a echa afery pobrzmiewają do dzisiaj. Z uwagi na to, że w sieci zaczęły pojawiać się niepochlebne opinie na temat papieża Polaka, Sejm przyjął specjalną uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia świętego Kościoła katolickiego.

Wielu celebrytów opowiedziało się przeciwko Karolowi Wojtyle, inni dzielnie sprzeciwiają się fali hejtu. Maciej Musiał stanął w obronie Jana Pawła II i w jednym z wpisów opublikowanych na Instagramie wyliczył, za co Polacy powinni być mu wdzięczni.

Człowiek, który pomógł zakończyć Zimną Wojnę. Na całym świecie prowadził antykomunistyczną retorykę. Przyjaciel Ronalda Reagana. Przyjaciel Ryszarda Kuklińskiego, który jemu i CIA przekazał plany uderzeń atomowych Związku Radzieckiego. Potężny dyplomata działający w imieniu Polski i wpływający na światową politykę dla jej dobra i pokoju. Publicznie próbowano go zresztą za to zamordować. Michaił Gorbaczow ostatni przywódca związku radzieckiego, który Związek Radziecki rozwiązał, mawiał, że to dzięki JP2 zakończenie Zimnej Wojny było możliwe — przekonywał.

Teraz głos w tej sprawie zabrała była dziennikarka TVP.

Grażyna Torbicka skomentowała aferę z Janem Pawłem II

Grażyna Torbicka przy okazji jednej z imprez branżowych udzieliła kilku wywiadów. Reporterka Jastrząb Post zapytała ją o to, co sądzi na temat ostatniego skandalu. Prezenterka telewizyjna umiejętnie wybrnęła z tej sytuacji, podkreślając, że Jan Paweł II odgrywał bardzo ważną rolę na arenie międzynarodowej.

To nie jest odpowiedź na 3 sekundy. To jest bardzo poważny temat. Temat, który na pewno musi być wyjaśniony, ale jedyne, co mogę powiedzieć, to to, że historyczna rola Jana Pawła II dla Polski jest bezsprzeczna. Właściwie trudno sobie dzisiaj wyobrazić, jak potoczyłaby się ta współczesna historia Polski, czy nastąpiłby taki przełom, jaki nastąpił w związku z faktem, że Jan Paweł II został papieżem i przyjechał do Polski jako papież. Czy to wszystko, co później się wydarzyło, miałoby miejsce, czy my mielibyśmy taką siłę.

Podkreśliła przy tym, że Kościół katolicki nie jest bez winy i powinno się o tym głośno mówić.

A cała sfera związana z problemem, z jakim Jan Paweł II i kościół od wielu lat się boryka, jest absolutnie sprawą, którą powinniśmy nagłaśniać, o której powinniśmy mówić i o której powinniśmy dyskutować. To bez wątpienia.

Jakie macie zdanie na ten temat?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Anna Cieślak, Edward Miszczak - fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Anna Cieślak wyznała czy chce mieć dzieci z Edwardem Miszczakiem. „Jak się ma męża starszego o 25 lat…”

Krzysztof Stelmaszyk - fot. Gałązka/AKPA

Krzysztof Stelmaszyk otworzył się na temat życia intymnego osób w dojrzałym wieku i namiętności. „Ona cały czas gdzieś w nas jest”