w

SuperSuper DramatDramat HahaHaha

Maciej Musiał zabrał głos w sprawie Jana Pawła II! Aktor zaciekle broni papieża: „Nie wierzę w to, że świadomie krył zbrodniarzy”

fot. Instagram @maciejmusial_official / Bernard Gotfryd

Maciej Musiał postanowił dołączyć do celebrytów, którzy w ostatnich dniach podzielili się swoją opinią na temat Jana Pawła II. Aktor opublikował obszerny post i stanął murem za papieżem Polakiem, po czym wyłączył możliwość dodawania komentarzy.

Wyemitowany w poniedziałek na antenie TVN24 reportaż Marcina Gutowskiego „Franciszkańska 3” sprawił, że w przestrzeni medialnej rozpętała się prawdziwa burza. Obecnie trwa zacięta debata nad przebiegiem pontyfikatu Jana Pawła II oraz rzekomym udziale Karola Wojtyły w tuszowaniu pedofilii w Kościele.

W głośnym materialne dziennikarz zaprezentował zeznania ofiar wybranych księży pedofilów, którzy mieli podlegać Wojtyle, a także przedstawił dokumenty, które ponoć miały potwierdzać, iż Jan Paweł II nie zajął się rozliczaniem przypadków pedofilii. Reportaż poruszył opinię publiczną i spowodował, że Sejm przyjął specjalną uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II.

Maciej Musiał broni Jana Pawła II

Stanowisko w sprawie postanowiło zająć również wiele znanych osób. Podczas gdy jedni, tak jak na przykład Natalia Siwiec, okrzyknęli Kościół „obrzydliwą instytucją, gdzie nikt nie jest czysty”, inni stanęli w obronie Kościoła i samego Karola Wojtyły. Do tego drugiego obozu dołączył właśnie Maciej Musiał.

W piątek wieczorem 28-letni aktor niespodziewanie opublikował na swoim Instagramie czarno-białe zdjęcie papieża Polaka, a w opisie pod postem po kolei wymienił, za co dokładnie Polacy powinni być wdzięczni Wojtyle.

Człowiek, który pomógł zakończyć Zimną Wojnę. Na całym świecie prowadził antykomunistyczną retorykę. Przyjaciel Ronalda Reagana. Przyjaciel Ryszarda Kuklińskiego, który jemu i CIA przekazał plany uderzeń atomowych Związku Radzieckiego. Potężny dyplomata działający w imieniu Polski i wpływający na światową politykę dla jej dobra i pokoju. Publicznie próbowano go zresztą za to zamordować. Michaił Gorbaczow ostatni przywódca związku radzieckiego, który Związek Radziecki rozwiązał, mawiał, że to dzięki JP2 zakończenie Zimnej Wojny było możliwe – czytamy.

Maciej Musiał zaznaczył także, że Jan Paweł II pełnił niezwykle ważną funkcję w budowaniu dialogu pomiędzy wyznawcami różnych religii świata.

Miał głębokie poszanowanie dla wszystkich religii, jako pierwszy papież modlił się pod ścianą płaczu czy w meczecie. Organizował spotkania liderów wszystkich religii w Asyżu, na których modlono się o pokój na świecie – podkreślił.

Aktor do swojej wypowiedzi dołączył również cytaty z niedawnego wywiadu redaktora naczelnego Gazety Wyborczej. Musiał stwierdził, że zgadza się z Adamem Michnikiem i podpisuje się pod jego słowami o wybitności i niewinności papieża.

Na koniec dwa cytaty redaktora Gazety Wyborczej Adama Michnika, pod którymi się podpisuje. […] „Jedno wiem na sto procent, ja nie wierzę w to, choćbyś ze mnie pasy darła, że papież świadomie krył zbrodniarzy. A on nie żyje i nie może się bronić”

Podzielacie jego zdanie?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

5 komentarze

  1. Odezwała się czysta Siwiec. Kim ona w ogóle jest? To pewnie kolejny nierób, któremu ktoś płaci za to ze nic nie robi. W Boguszowie Gorcach, skąd pochodzi, musiałaby w biedrze na kasie doginać.

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Tomasz Zubilewicz, DDTVN - fot. Krzemiński Jordan/AKPA

„Dzień dobry TVN”. Widz zakłócił przebieg programu! Tomasz Zubilewicz zareagował błyskawicznie, ale widzowie i tak to usłyszeli

Michał Żebrowski - fot. Instagram @olazebrowska, @zebrowski.michal

Do sieci trafiło NAGIE zdjęcie Michała Żebrowskiego! Uwagę internautów przykuł cień na udzie. „Jeszcze niezłe ciacho z Wiedźmina”