w

Emeryt wygrał 315 milionów na loterii. Pieniądze chce przeznaczyć na szlachetny cel

fot. Emeryt wygrał loterię (Facebook)

Emerytowany inżynier z kanadyjskiego Quebecu wygrał na loterii 70 mln dolarów, czyli aż 315 mln złotych. Marcel zdecydował, że chce pomóc innym i część wygranej przeznaczy na cele dobroczynne.

Marcel Lussier, emeryt z Quebecu, regularnie brał udział w loteriach i grach liczbowych. Mężczyźnie w zeszłym tygodniu dopisało niezwykłe szczęście, bo udało mu się wygrać aż 70 milionów dolarów, trafnie obstawiając liczby w loterii jackpot.

Choć mężczyzna mógłby zostawić dla siebie całą fortunę, emeryt ogłosił, że chce wspomóc potrzebujących i część pieniędzy przeznaczy na cele charytatywne. Marcel planuje pomóc ludziom z autyzmem oraz Ukrainie.

Marcel Lussier na emeryturę przeszedł w 2002 roku. Mężczyzna obecnie mieszka w Brossard na południowym wybrzeżu Montrealu. Emeryt wyznał, że nie od razu dowiedział się o swojej wygranej, bo strona internetowa, gdzie publikowane są wyniki… nie działała.

To był normalny dzień, jak inne, bez stresu” – powiedział mężczyzna mediom.

Emerytowany inżynier wraz z żoną zamierza teraz wybrać się w wymarzony rejs, który kilka razy musieli odkładać w czasie ze względu na pandemię. Część wygranej inżynier przeznaczy na odbudowę Ukrainy, a część na pomoc ludziom z autyzmem.

fot. Facebook

Źródło: montreal.ctvnews.ca

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

20-letnia lekkoatletka nagle zginęła na treningu. ” Była prawdziwym aniołem”

Dramat podczas procesji Bożego Ciała. Emerytka wjechała w matkę z dzieckiem