w

SuperSuper

Dramat podczas procesji Bożego Ciała. Emerytka wjechała w matkę z dzieckiem

fot. Zdjęcie ilustracyjne (Konferencja Episkopatu Polski)

W Jazowsku w województwie małopolskim podczas procesji z okazji Bożego Ciała doszło do nieszczęśliwego wypadku. 78-letnia kobieta wjechała samochodem w ludzi wychodzących z kościoła. Do szpitala przetransportowany został 3-letni chłopiec.

Informacje o zdarzeniu podał lokalny serwis miastons.pl. Jak donosi portal, do potrącenia doszło przy kościelnym parkingu w Jazowsku w trakcie procesji Bożego Ciała. Kierująca osobówką emerytka wjechała w matkę z dzieckiem.

Dramat podczas Bożego Ciała

Serwis zdołał porozmawiać ze świadkami zdarzenia, którzy opisali incydent. Z wypowiedzi świadków wynika, że samochód został zatrzymany przez ludzi, którzy przebywali w pobliżu.

– „Był jeden wielki krzyk. Starsza kobieta już dawno powinna mieć odebrane prawo jazdy. Gdyby nie interwencja strażaków, którzy zatrzymali pojazd, doszłoby do wiele większej tragedii” – przekazała Pani Monika w rozmowie z redakcją.

– „Wielkie brawa dla mężczyzn, którzy złapali jadący samochód…gdyby nie Wy Panowie, mówilibyśmy o masowych zgonach… Serdecznie dziękujemy za szybką reakcję nasi JAZOWSCY BOHATEROWIE” – skomentowała sytuację Pani Sabina, świadek zdarzenia, jak relacjonuje miastons.pl.

Głos w sprawie wypadku zabrała też komenda miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Strażacy przekazali, że 3-letnie dziecko trafiło do szpitala.

– „Doszło do najechania samochodu osobowego w grupę ludzi uczestniczących w procesji z okazji Bożego Ciała. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zespołu PSP ustalono, że kierowca – starsza kobieta – najechał na matkę z 3-letnim dzieckiem. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala” – przekazał st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu.

Spuściła hamulec ręczny

Jak informuje portal Fakt.pl, który zdołał skontaktować się z biurem prasowym KWP Policji w Krakowie, kobieta zwolniła hamulec ręczny, co spowodowało, że samochód zjechał z górki.

– „Doszło do potrącenia 3-letniego dziecka. To było po godz. 11 w trakcie formowania się procesji. Ludzie wychodzili z kościoła, natomiast jedna z uczestniczek mszy poszła do swojego samochodu. Nie „odpaliła” jeszcze go tylko zwolniła hamulec ręczny. Samochód, ponieważ stał na wzniesieniu zaczął się staczać i tak nieszczęśliwie się stoczył, że stoczył się na to dziecko 3-letnie. Chłopiec jest z urazem brzucha w szpitalu. Kobieta była trzeźwa” – przekazała podinsp. Katarzyna Cisło w rozmowie z portalem.

Źródło: miastons.pl ; Fakt.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Emeryt wygrał 315 milionów na loterii. Pieniądze chce przeznaczyć na szlachetny cel

Zdjęcie poglądowe, fot. Pexels @Mateusz Dach

Wystarczyła chwila nieuwagi, by doszło do tragedii. Ojciec podczas cofania przejechał swojego malutkiego synka