w

Blanka Lipińska deklaruje się jako osoba niewierząca. Teraz zdradziła, czy dokonała apostazji. „Żebyśmy mieli jasność…”

Blanka Lipińska - fot. YouTube screenshot @CGMofficialTV
Blanka Lipińska - fot. YouTube screenshot @CGMofficialTV

Blanka Lipińska dała się poznać fanom jako osoba szczera i z ciętym językiem. Zdarza jej się poruszać w mediach społecznościowych nawet bardzo osobiste tematy. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia internauci zapytali, jak zamierza je spędzić. Celebrytka wypowiedziała się o ateizmie i wspomniała o apostazji.

Blanka Lipińska to jedna z najpopularniejszych pisarek w Polsce. Zyskała rozgłos dzięki trylogii 365 dni, opowiadającej historię romansu Laury Biel i Don Massimo Torricelli. Książki stały się bestsellerami i doczekały się ekranizacji, o której zrobiło się głośno na całym świecie. Niestety wszystkie części zebrały krytyczne oceny, ale celebrytka się tym nie przejmuje.

Lipińska zdradziła, co sądzi o apostazji

Blanka Lipińska nie ma oporów przed wyrażaniem swojego zdania na różne tematy w mediach społecznościowych. Wyznała kiedyś, że jest ateistką. W czwartek wieczorem zorganizowała na swoim Instagramie Q&A, a fani wykorzystali tę okazję, by spytać m.in. o jej stosunek do wiary.

Czy zrobiła Pani apostazję? – padło pytanie.

Celebrytka zdecydowała się odpowiedzieć na wideo.

Czy jeżeli ja nie wierzę w Boga, to jest mi potrzebna jakaś apostazja, żeby ktoś mi powiedział: „Dobrze, teraz w świetle naszego kościelnego prawa, które mnie nie interesuje, możesz nie wierzyć w Boga”. Czujecie tutaj absurdek?

Dalej zaznaczyła, że nie jest przeciwniczką żadnej wiary, a wręcz przeciwnie, jest fanką rozmawiania z ludźmi o odmiennych poglądach.

Mnie to nie jest do niczego potrzebne. Żebyśmy mieli jasność, ja w ogóle nie jestem przeciwnikiem wiary. Ja bardzo lubię słuchać ludzi, którzy głęboko wierzą i są przynależni do jakiejś religii. Nie mówię tylko o katolikach, mówię też o muzułmanach, buddystach. Uwielbiam, bo z tych ludzi płynie wspaniała dobroć. Umówmy się: założenia religii to jest dobro i miłość. To są same dobre założenia, więc ja, broń Boże, przeciwnikiem wiary nie jestem. Tylko mi to nie jest do niczego potrzebne – powiedziała.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Popek - fot. Krzemiński Jordan AKPA, YouTube @GROMDA

Popek już nie przypomina dawnego siebie. Tatuażem pokrył niemal całą twarz. Fani są zaniepokojeni: „To się dobrze nie skończy…”

Makijaż na święta

Makijaż na święta. Trendy i wskazówki, dzięki którym oczarujesz gości przy wigilijnym stole