w

10-latka SAMA wybrała się taksówką z Grajewa do Sosnowca. Zamówiła kurs na… plac zabaw

Zdjęcie poglądowe - fot. Pixabay @birgl
Zdjęcie poglądowe - fot. Pixabay @birgl

Dzieciom nie brakuje pomysłów, jednak ta 10-latka bije rówieśników na głowę. W Grajewie na Podlasiu zamówiła taksówkę do oddalonego o 500 km Sosnowca! Jej rodzice o niczym nie wiedzieli.

10-letnia dziewczynka z Grajewa uknuła bardzo sprytny plan. W poniedziałek 29 sierpnia zamówiła kurs do Sosnowca i po cichu wymknęła się z domu. Do pojazdu wsiadła ze sporą sumą pieniędzy. Taksówkarz od razu nabrał wątpliwości, jednak mała pasażerka wyjaśniła mu, że jedzie do rodziny, a jej rodzice obecnie przebywają w pracy i nie mogą odebrać telefonu komórkowego. Po chwili ruszyli w trasę.

10-latka wybrała się taksówką z Grajewa do Sosnowca

Po czasie okazało się, że 10-latka umówiła się w Sosnowcu z koleżanką poznaną przez internet. Dziewczynki miały się spotkać przy jednym z placów zabaw. Gdy dogadały szczegóły, młoda Podlasianka o poranku ruszyła taksówką w drogę.

Mający wątpliwości taksówkarz zapytał o rodziców 10-latki. Dziewczynka oświadczyła jednak, że rodzice są w pracy i nie mają możliwości odebrania telefonu. Mężczyzna uwierzył dziecku i przyjął zlecenie — tłumaczyła rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, starsza aspirant Izabela Gajewska.

Gdy rodzice odkryli, że ich córki nie ma w domu, od razu zgłosili na policji zaginięcie. Funkcjonariuszom udało się namierzyć szarego forda na autostradzie A1 pomiędzy Niechcicami a Ochocicami w powiecie radomszczańskim, ok. 383 km od jej domu! Kierowca już wcześniej potwierdził, że faktycznie przyjął taki kurs, jednak wyprawa została przerwana po pokonaniu ponad połowy drogi.

Na miejscu dziewczynką zaopiekowała się dzielnicowa, z którą 10-latka czekała na przyjazd rodziców.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Nauczycielka spod Torunia popełniła samobójstwo - fot. media społecznościowe

Dramat! Nauczycielka spod Torunia po radzie pedagogicznej w brutalny sposób odebrała sobie życie. Chciała mieć pewność, że nikt jej nie uratuje?

Dziki Trener, Maryla Rodowicz - fot. AKPA/Kurnikowski, screenshot Youtube @Dziki Trener

Dziki Trener zmiażdżył Marylę Rodowicz za wyznanie o problemach finansowych. „Może czas zejść na ziemię?”