w

DramatDramat

Dramat! Nauczycielka spod Torunia po radzie pedagogicznej w brutalny sposób odebrała sobie życie. Chciała mieć pewność, że nikt jej nie uratuje?

Nauczycielka spod Torunia popełniła samobójstwo - fot. media społecznościowe
Nauczycielka spod Torunia popełniła samobójstwo - fot. media społecznościowe

Tragedia pod Toruniem. 40-letnia Dorota K. 1 września miała przywitać w szkole uczniów po wakacyjnej przerwie, lecz już nie zdążyła. Po radzie pedagogicznej, która odbyła się na kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego, wróciła do domu i w brutalny sposób odebrała sobie życie.

Dorota K. uczyła przedmiotów humanistycznych i była wychowawczynią jednej z klas w szkole wiejskiej pod Toruniem. W czwartek, 25 sierpnia w placówce odbyła się rada pedagogiczna, w której uczestniczyła 40-latka. Po wszystkim udała się do domu.

Nauczycielka spod Torunia odebrała sobie życie po radzie pedagogicznej

Następnego dnia na oficjalnym profilu szkoły pojawiła się informacja o nagłej śmierci Doroty K.

Z głębokim żalem żegnamy Drogą Koleżankę, znakomitą nauczycielkę […], oddaną wychowawczynię, cenioną za profesjonalizm, wiedzę, wysoką kulturę osobistą i życzliwość. Zapamiętamy Cię […], jako osobę ciepłą i wrażliwą. W pamięci zachowamy wszystkie spędzone wspólnie chwile, a w naszych sercach zawsze pozostanie Twoje dobro i empatia.

Dziennikarze Super Expressu ustalili, co dokładnie wydarzyło się w czwartek. Okazuje się, że nauczycielka po powrocie do domu podcięła sobie żyły. Mając na uwadze, że jej mąż może w każdej chwili wrócić do domu, zrobiła stryczek i się na nim powiesiła.

To on odnalazł zwłoki. Na tę chwilę toruńska policja stara się ustalić, czy kobieta targnęła się na własne życie, czy też ktoś ją do tego nakłonił. Nadkomisarz Marta Nawrocka w rozmowie z tabloidem wyznała, że prowadzone są czynności przygotowawcze:

W sprawie tego zdarzenia prowadzone jest postępowanie przygotowawcze pod kątem artykułu 151. kodeksu karnego.

To poniekąd daje ogląd na sytuację, ponieważ artykuł ten stanowi:

Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Z pewnością jeszcze wrócimy do tej sprawy.

*Dane nauczycielki zostały zmienione

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Piotr Pręgowski - fot. AKPA/Kurnikowski, screenshot YouTube @Gazeta ABC

Piotr Pręgowski miał poważny wypadek samochodowy. Przód pojazdu, którym jechał, zgniótł się jak puszka! „Cudem uniknęliśmy śmierci”

Zdjęcie poglądowe - fot. Pixabay @birgl

10-latka SAMA wybrała się taksówką z Grajewa do Sosnowca. Zamówiła kurs na… plac zabaw