w

Youtuberka z kanału parentingowego ARESZTOWANA pod zarzutem znęcania się nad dziećmi. „Otwarte rany i taśma klejąca na kończynach”

Ruby Franke - fot. Instagram @moms_of_truth
Ruby Franke - fot. Instagram @moms_of_truth

Ruby Franke od prawie dekady pokazuje w sieci życie rodzinne. Kobieta jest znana z kontrowersyjnego stylu wychowywania dzieci. Youtuberka właśnie została aresztowana pod zarzutem znęcania, po tym jak jej syn pojawił się u sąsiadów z taśmą wokół kończyn, prosząc o pomoc.

Kanały parentingowe, czyli takie, które ukazują wychowywanie dzieci, stają się coraz bardziej popularne. Niektórzy youtuberzy nagrywają swoje pociechy już od samych narodzin. Taki pomysł na siebie miała również pochodząca z Utah Ruby Franke. Zaczęła swoją przygodę z nagrywaniem w 2015 roku. Na filmikach pokazywała codziennie życie z mężem Kevinem i szóstką dzieci: ShariChademAbbyJulieRussellem oraz Eve. Kanał 8passengers zdobył ogromną popularność. Rodzina zgromadzila ponad dwa miliony obserwatorów, ale na początku tego roku kanał został usunięty z niewiadomych powodów. Franke nie zrezygnowała z działalności w mediach społecznościowych. Często współpracuje z Jodi Hildebrandt, wspólnie nagrywają treści związane z rodzicielstwem.

Youtuberka Ruby Franke aresztowana

Jedną z przyczyn popularności kanału Franke były jej kontrowersyjne metody wychowawcze. Youtuberka musiała zmierzyć się z ogromną falą krytyki, po tym jak opowiedziała na vlogu, że jej sześcioletnia córka zapomniała wziąć drugiego śniadania do szkoły. Nauczycielka skontaktowała się z matką dziewczynki z prośbą o przywiezienie jedzenia. Ruby stwierdziła wtedy, że pamiętanie o posiłku jest w obowiązku dziecka, więc jeśli o tym zapomniała, to będzie musiała chodzić głodna.

W czerwcu 2020 roku widzowie kanału zgłosili rodzinę do opieki społecznej. Powodem była kara, jaką otrzymał Chad. Za zażartowanie z brata, zabrano mu łóżko. Przez siedem miesięcy nastolatek musiał spać na fotelu. Później rodzice tłumaczyli w filmie, że 15-latek sam dokonał takiego wyboru.

Po usunięciu kanału na Youtube o rodzinie Franke przestało być głośno, aż do teraz. W sieci pojawiły się szokujące informacje o aresztowaniu youtuberki. Departament Bezpieczeństwa Publicznego Santa Clara-Ivins poinformował w komunikacie prasowym, że otrzymał zgłoszenie o nieletnim potrzebującym pomocy o godzinie 10:50 w środę rano. Dziecko zostało opisane przez osobę zgłaszającą jako „wychudzone i niedożywione, z otwartymi ranami i taśmą wokół kończyn”.

Stan nieletniego był tak poważny, że musiał zostać przewieziony do lokalnego szpitala – mówili śledczy.

Dowody w sprawie doprowadziły śledczych do pobliskiego domu, w którym znaleziono drugie dziecko w podobnym stanie, które również natychmiast przetransportowano do szpitala.

Jak podaje Departament Szeryfa Hrabstwa Washington, Ruby Franke i Jodi Hildebrandt zostały aresztowane w związku z incydentem.

Najstarsza córka youtuberki, 20-letnia Shari od czasu wyprowadzki z domu zerwała kontakt z rodzicami. W dzień aresztowania matki wstawiła InstaStories związane z tym wydarzeniem.

Nareszcie – podpisała krótko zdjęcie.

Następnie dodała na relację swoje oświadczenie w sprawie.

Dziś był wielki dzień. Ja i moja rodzina bardzo się cieszymy, że sprawiedliwości stało się zadość. Latami opowiadaliśmy o tym policji i bardzo się cieszę, że w końcu zdecydowali się interweniować. Dzieci są bezpieczne, ale przed nami jeszcze długa droga.

fot. Instagram @officialsharifranke
fot. Instagram @officialsharifranke
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Sebastian Fabijański - fot. screenshot Instagram @sebastian.fabijanski.official, YouTube @BetclicPolska

Sebastian Fabijański poniósł kolejną porażkę na Fame MMA. Wytrzymał dłużej, ale z oktagonu WYNOSILI go na noszach (WIDEO)

Dorota Zawadzka - fot. Facebook @DorotaZawadzkaPsycholog

Dorota Zawadzka przez 100 dni mieszkała w NAMIOCIE! Teraz przed Supernianią nowy rozdział w życiu, ale i spore zmartwienia