w

DramatDramat HahaHaha

[WIDEO] Rozpędzona rowerzystka za nic miała przepisy ruchu drogowego. Wjechała na przejazd kolejowy i mocno oberwała w głowę

Oberwała szlabanem w głowę - fot. screenshot YouTube @PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Oberwała szlabanem w głowę - fot. screenshot YouTube @PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W miniony piątek na przejeździe kolejowym w Dęblinie doszło do nietypowego zdarzenia. Rozpędzona rowerzystka, igrając ze śmiercią, wjechała na przejazd kolejowy. Szybko pożałowała tej decyzji.

Do tego zdarzenia doszło w miniony piątek 15 lipca w miejscowości Dęblin położonej w województwie lubelskim. Kamera monitoringu umieszczona tuż przy przejeździe kolejowym nagrała nietypowe zdarzenie. Rowerzystka, ignorując sygnalizację świetlną, wjechała na przejazd kolejowy, narażając swoje życie. Dostała bolesną nauczkę.

Oberwała w głowę szlabanem

Policja oraz PKP stale apeluje o zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowych, jednak nadal nie brakuje śmiałków, którzy to ignorują. Tym razem kamery monitoringu nagrały dwóch kierowców oraz dwie rowerzystki, którzy zignorowali czerwone sygnalizatory i wjechali za rogatki.

Wspomniani kierowcy i pierwsza z pań jadących na rowerze mogą mówić o ogromnym szczęściu, ponieważ zdążyli przejechać, nim zamknęły się szlabany. Druga z pań natomiast próbowała przecisnąć się pod nim. Rogatka była już na tyle nisko, że z całej siły uderzyła ją w głowę. Konieczna była interwencja medyków.

15 lipca bieżącego roku na przejeździe kolejowo-drogowym w Dęblinie (woj. lubelskie), dwóch kierowców i dwie rowerzystki zignorowali włączone sygnalizatory i opadające rogatki. Druga rowerzystka uderzyła głową o opuszczany szlaban. Konieczna była interwencja pogotowia. Zapis z monitoringu został przekazany służbom w celu ustalenia i ukazania wszystkich, którzy popełnili wykroczenie.

PKP na oficjalnym kanale na YouTube podkreśla, że nagranie opublikowano ku przestrodze.

Nagrane publikujemy ku przestrodze. Ciągle przypominamy, że włączone czerwone światło na sygnalizatorze, to informacja dla wszystkich użytkowników drogi, że do przejazdu zbliża się pociąg i nie wolno już przejeżdżać przez tory — czytamy w oświadczeniu.

W dalszej części publikacji zamieszczono krótkie przypomnienie, że wszyscy muszą bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Ponadto, kierowcy i rowerzyści powinni pamiętać, że: • Znak STOP oznacza konieczność zatrzymania się przed przejazdem.

• Na przejazd można wjechać tylko wtedy, gdy zapewniony jest zjazd z przejazdu.

• Zbliżając się do przejazdu należy zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że nie nadjeżdża pociąg.

Wskazano również, że na napędach rogatek lub krzyżach św. Andrzeja podane są numery telefonów, pod które należy zadzwonić, gdy potrzebna jest pomoc.

Dodatkowo, przypominamy o zasadach korzystania z Żółtych Naklejek PLK, które mogą uratować życie i zapobiec wypadkom.

Naklejki znajdują się na napędach rogatek lub na krzyżach świętego Andrzeja od strony torów. Są na nich trzy ważne numery: indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu (numer skrzyżowania), który precyzyjnie określa położenie przejazdu; numer alarmowy 112, który należy wybrać, gdy zagrożone jest życie i zdrowie oraz numer do służb technicznych PLK, na który można zgłaszać nieprawidłowości i awarie na przejazdach, które nie zagrażają bezpośrednio życiu.

Poniżej możecie obejrzeć wspomniane nagranie.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

[VIDEO] Kierowca chciał sięgnąć po jedzenie z łóżka. Dachowanie ciężarówki uwiecznione na nagraniu

Aleksandra Hamkało - fot. Piotr Czyz, źródło Instagram @olahamkalo

Aleksandra Hamkało jest w nie najlepszej formie. Zmaga się z nawrotem poważnej choroby. „Jestem na lekach”