w

[VIDEO] Szef gangu narkotykowego przebrał się za kobietę i zbiegł z więzienia. Strażnicy niczego nie podejrzewali

fot. César Ortíz (Tacumbu Police)

W Paragwaju doszło do nieprawdopodobnej sytuacji. Osadzony w więzieniu Asunción brutalny szef gangu narkotykowego César Ortíz, nazywany też „Słodki Chubby”, wykręcił niezwykły numer. Przestępca przebrał się za kobietę i po prostu… wyszedł z więzienia. Opuszczenie bramy nagrała kamera.

36-letni César Ortíz jest jednym z przywódców gangu narkotykowego „Klan Rotela”. Ortiz ze względu na niepozorny wyraz twarzy i brzuszek pieszczotliwie nazywany jest „Gordito Lindo” lub „Słodki Chubby”. W momencie zdarzenia osadzony odsiedział trzy z ośmiu lat więzienia, na które został skazany za napad.

Wygląda na to, że życie za kratami zbrzydło narkotykowemu szefowi, bo César wpadł na sprytny i odważny plan. Gangster wykorzystał fakt, że w pokoju miał prawo do prywatnych wizyt. 29 maja odwiedziła go kobieta o przypominających sylwetkę Ortiza kształtach.

Podczas spotkania Ortiz niepostrzeżenie zmienił swoje więzienne odzienie na damskie ciuchy – oliwkową bluzkę i niebieską spódnicę. Gangster dodatkowo wymalował paznokcie na biało, założył perukę z długi włosami oraz przylepił sobie sztuczne rzęsy. Dodatkowo z pomocą odwiedzającej go kobiety zrobił sobie makijaż.

Gangster zniknął

Po odpowiednim przygotowaniu Ortiz postanowił dopiąć swojego planu. Monitoring w owianym złą sławą zakładzie karnym Tacumbú w stolicy kraju uchwycił chwilę, kiedy „kobieta” wychodzi poza bramę więzienia.

Okazuje się, że Ortiz przed ostatnim punktem kontroli musiał ominąć aż kilka stanowisk, ale żaden ze strażników nie zauważył, że pod przebraniem kryje się narkotykowy szef. Na filmie widać, jak niepodejrzewający strażnik otwiera bramkę dla nadchodzącej „damy”, po czym pozwala jej wyjść poza terenem.

W końcu strażnicy podnieśli jednak alarm, a Ortiz został aresztowany zaledwie kilka przecznic od więzienia. Funkcjonariusze ogłosili również, że plan ucieczki był przygotowywany przez trzy inne osoby, więc gangster nie działał w pojedynkę.

Ministerstwo Sprawiedliwości Paragwaju wszczęło dochodzenia w sprawie 20 strażników, którzy przepuścili Ortzia bez starannego zbadania.

Za co siedzi Ortiz

Jak podaje paragwajskie „El Nacional”, Ortiz do więzienia Tacumbú trafił w 2019 r,. po tym, jak wpadł za obrabowanie 4400 dolarów z jednej ze stacji benzynowych w mieście Asunción. W lutym 2021 r. Ortíz doprowadził do zamieszek w więzieniu po tym, jak urzędnicy udaremnili jego pierwszy plan ucieczki, któy wykorzystywał podziemny tunel.

Siedmiu więźniów straciło wtedy życie, bo rzekomo ujawniło plan funkcjonariuszom. Ortíz został oskarżony o morderstwo, wzięcie zakładników, zorganizowanie zamieszek w więzieniu oraz za powiązanie z organizacją przestępczą.

Źródło: Daily Mail ; YouTube ; El Nacional

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Krzysztof Pachucki nie żyje, fot. Instagram @rolnikszukazonytvp

Na jaw wyszły nowe szczegóły tragicznej śmierci Krzysztofa z programu „Rolnik szuka żony”. Jego partnerka musiała wezwać POLICJĘ

Dwuletni Mareczek zginął przez matkę? - fot. materiały prasowe

To ojciec reanimował dwuletniego Mareczka z Mysłowic. Teraz zabiera głos: „Ta sprawa mnie k**wa przerasta”. Wierzy, że to matka go zabiła?