w

SuperSuper DramatDramat HahaHaha

Urodziła pierwsze dziecko w wieku 66 lat! Zobacz, jak wyglądają po latach

fot. Facebook screenshot

Adriana Iliescu od zawsze chciała być matką. Marzenie udało się jej spełnić w 2005 roku, gdy kobieta w wieku 66 lat urodziła córeczkę. Jak matka i córka wyglądają obecnie?

Adriana pracowała jako nauczycielka akademicka i pisarka. Całe swoje młodzieńcze życie przeznaczyła na rozwój kariery, a macierzyństwo odłożyła na później. Gdy po latach zapragnęła dziecka, okazało się, że ma problemy z płodnością.

Kobieta leczyła się przez 9 lat, ale ostatecznie musiała zdecydować się na zapłodnienie in vitro. Lekarze dokonali cudu i 16 stycznia 2005 roku Adriana, w wieku 66 lat, powitała na świecie swoją córeczkę, której nadała imię Eliza.

– „W wieku 37 lat, kiedy robiłam doktorat, byłam gotowa na dzieci. Jednak wtedy nie było tu in vitro” – tłumaczyła swoją decyzję.

Iliescu została oficjalnie uznana najstarszą kobietą, która powiła dziecko, a Eliza trafiła na oddział intensywnej terapii z powodu wczesnego porodu.

Matce nie przeszkadzają opinie innych ludzi i stara się prowadzić zdrowy tryb życia, aby jak najdłużej opiekować się córką.

– „Odbicie w lustrze zazwyczaj nie sprzyja kobietom, ale jeśli mam mówić o mojej energii, to czuję się jak młoda kobieta. Jakbym miała 27 lat. W chwilach, kiedy czuję się trochę zmęczona jest tak, jakbym miała 37 lat. Jestem zdrowsza niż niejedna kobieta, która jest o połowę młodsze ode mnie„- powiedziała Adriana dla Daily Mail w 2010 roku.

Jak wyglądają teraz?

Eliza 16 stycznia ukończyła 17 lat i poszła w ślady mamy – interesują ją nauki ścisłe i planuje związać z nimi studia. 83-letnia Adriana twierdzi, że wcale nie postąpiła egoistycznie rodząc córkę tak późno i ma nadzieję, że dożyje 20. urodzin Elizy.

– „Mojej córce radziłabym urodzić przed trzydziestką. Ale jeśli jej się to nie uda, uważam, że kobieta powinna w każdym wieku próbować mieć dziecko. To najpiękniejsze, co można dostać. Kiedy odejdziesz, jakaś cząstka ciebie będzie żyć dalej. Jeśli masz dziecko, nie zaznasz śmierci” – mówiła.

Kilka lat temu Adriana rozważała nawet kolejne dziecko! W końcu zrezygnowała jednak z tego pomysłu.

Poniżej możecie zobaczyć, jak zmieniła się rodzina.

Wyglądają jak matka z córką?

fot. Instagram screenshot / scoalasfcalinic
fot. Facebook screenshot
fot. Facebook screenshot

Źródła: DailyMail ; cancan.ro ; redactia.ro ; media

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Tak Warszawa pożegnała zmarłego rapera Pjusa! Poruszające sceny na Kopie Cwila

Fani martwią się o Barbarę Kurdej-Sztan. Też to zauważyliście?