w ,

Tragedia na granicy: nie żyje żołnierz po ataku nożem! Poruszający komentarz Karoliny Korwin-Piotrowskiej

Karolina Korwin-Piotrowska - fot. AKPA
Karolina Korwin-Piotrowska - fot. AKPA

Media obiegły niezwykle przykre wieści. Żołnierz, Mateusz, który przed kilkoma dniami został raniony nożem na granicy z Białorusią, nie żyje. Karolina Korwin-Piotrowska zabrała głos w tej sprawie. Co napisała?

Od miesięcy żołnierze stacjonują na granicy polsko-białoruskiej starają się uniemożliwić nielegalnym imigrantom wkroczenie na terytorium Polski. Media od dłuższego czasu informowały o tym, że sytuacja się pogarsza i mundurowi borykają się z wieloma zagrożeniami. Zgodnie z doktryną wojny nowej generacji, już trzeci rok trwa operacja Śluza, poprzez którą Rosja wraz z Białorusią realizują scenariusz niemilitarnego środka walki, poprzez nielegalnych imigrantów. Jak możemy się dowiedzieć, atakują oni funkcjonariuszy, używając proc, konarów nabitych gwoździami, słoików z fekaliami, a od niedawna także noży.

We wtorek 28 maja 2024 roku jedna z osób próbujących przekroczyć nielegalnie granicę w okolicach Dubicz Cerkiewnych (woj. podlaskie), pchnęła nożem polskiego żołnierza, szeregowego z 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, która wchodzi w skład 18. Dywizji Zmechanizowanej. Mężczyzna, używając tarczy obronnej, blokował wyłom w stalowej zaporze. Wtedy sprawca przełożył rękę przez płot i ranił go w okolice klatki piersiowej. Siła była na tyle duża, że narzędzie utknęło w jego ciele. Zaraz po zdarzeniu, w kierunku rannego i udzielającej mu pomocy funkcjonariuszki Straży Granicznej, zaczęto rzucać gałęzie i kamienie. Z informacji przekazanych niedługo po zajściu wynikało, że jego stan jest ciężki, ale stabilny. Szef MSZ, Radosław Sikorski oświadczył, iż domaga się od Białorusi wydania sprawcy.

Żądamy, aby Białoruś ustaliła tożsamość mordercy i wydały go polskim organom ścigania.

Niestety w czwartek 6 czerwca media obiegła informacja, że ranny żołnierz zmarł.

Z przykrością informujemy, że 6 czerwca w godzinach popołudniowych w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, otoczony wsparciem rodziny i żołnierzy zmarł ugodzony nożem żołnierz 1 Brygady Pancernej. Pomimo udzielonej pomocy w rejonie bandyckiego ataku na granicy z Białorusią i wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować

– czytamy na profilu Dowództwa Generalnego na platformie X (dawniej: Twitter).

Niedługo po tym na dawnym Twitterze pojawił się wpis ministra obrony narodowej, Władysława Kosiniaka-Kamysza, który złożył kondolencje bliskim zmarłego.

Z głębokim żalem żegnam naszego żołnierza Mateusza, który pomimo wysiłków lekarzy zmarł po bandyckim ataku podczas obrony polskiej granicy. Jego poświęcenie i oddanie dla Ojczyzny są przykładem najwyższej odwagi. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi. Cześć Jego pamięci!

Karolina Korwin-Piotrowska komentuje śmierć żołnierza na granicy polsko-białoruskiej

O sytuacji na granicy polsko-białoruskiej wypowiadało się już wielu przedstawicieli świata show-biznesu. Karolina Korwin-Piotrowska od lat komentuje w mediach społecznościowych tematy społeczno-polityczne, więc i obok tej informacji nie mogła przejść obojętnie. Dziennikarka opublikowała na Instastories wymowną grafikę:

Zmarły żołnierz jest bohaterem. Białoruś jest agresorem. Rosja jest współsprawcą. Polska jest atakowana

– czytamy.

Służba Graniczna poinformowała ostatnio, że liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski stale rośnie. W kwietniu było ich ok. 3,4 tysiąca, natomiast w maju odnotowano ponad 8 tysięcy. Łącznie, od początku roku było ich ponad 17 tys.

Nie ma żadnej wątpliwości, że mamy do czynienia z planowanym i świadomym działaniem innych państw w tym obszarze. 90 proc. osób, które próbują przekroczyć granicę polski ma wizy rosyjskie. Trafiają oni do Rosji i stamtąd są przywożeni

– powiedział w ubiegły wtorek szef MSWiA, Tomasz Siemoniak.

Przesyłamy kondolencje rodzinie zmarłego żołnierza.

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Dagmara Kaźmierska, Conan Kaźmierski - fot. Instagram @queen_of_life.77 @conanbestia

Syn Dagmary Kaźmierskiej wystawił na sprzedaż PREZENT OD MATKI. Cena zwala z nóg

Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz - fot. Gałązka/AKPA

Szok! Janusz Józefowicz podczas spektaklu rzucił ze sceny: „ROZSTALIŚMY SIĘ kilka tygodni temu”. Natasza Urbańska zabrała głos