w

Stan zdrowia Celine Dion wciąż się pogarsza. Lekarze są bezsilni. Siostra artystki przekazała nowe informacje. „To sytuacja jedna na milion”

Celine Dion - fot. YouTube screenshot @fallontonight
Celine Dion - fot. YouTube screenshot @fallontonight

W grudniu ubiegłego roku Celine Dion poinformowała, że jest nieuleczalnie chora. Od tamtej pory co jakiś czas pojawiają się wieści na temat stanu zdrowia wokalistki. Teraz jej siostra ponownie zwróciła się do fanów z nowymi informacjami. Nie jest dobrze…

Celine Dion to popularna wokalistka, która może pochwalić się naprawdę wyjątkową karierą. Ma na koncie mnóstwo przebojów, a jej barwę głosu kojarzy chyba każdy wielbiciel muzyki.

Niestety, prywatnie ostatni rok był dla niej bardzo trudny. W grudniu ubiegłego roku przekazała informację, że zmaga się z nieuleczalną chorobą, zespołem sztywnego człowieka znanym również jako zespół Moerscha-Woltmanna. To zaburzenie jest bardzo rzadko spotykane, a ma podłoże neurologiczne. Charakteryzuje się postępowym sztywnieniem mięśni i stawów.

Siostra Celine Dion przekazała wieści o stanie artystki

Przez swój stan zdrowia wokalistka była zmuszona odwołać letnią trasę koncertową. Wprowadziła się do niej siostra, aby pomagać jej w codziennym życiu. To właśnie 74-letnia Claudette Dion co jakiś czas informuje publikę o stanie zdrowia 55-latki. We wrześniu w rozmowie z magazynem Hello mówiła, że Celine dokłada wszelkich starań, by wyzdrowieć, ale nie może opanować spazmów. Innym razem powiedziała fanom artystki, że nie mogą nic zrobić, jedynie wysyłać słowa wsparcia.

Zarówno rodzina jak i fani chcieliby, by wokalistka wróciła do swojej największej pasji – do koncertowania. Niestety, dużo ważnych mięśni, m.in. struny głosowe, nie pracują tak, jak powinny. Lekarze nie są w stanie jej pomóc, bo ta choroba występuje tak rzadko, że wciąż są prowadzone badania, jak ją leczyć. Póki co, nie wynaleziono lekarstwa.

To prawda, że jej i naszym marzeniem jest to, żeby jeszcze wróciła na scenę, ale w jakim wymiarze? Tego nie wiem. Struny głosowe to mięśnie, ale serce to także mięsień. To sytuacja jedna na milion i nie dotknęła zbyt wielu osób, więc naukowcy wciąż potrzebują czasu, żeby ten problem rozpracować – mówiła siostra artystki.

Dion stara się zachować spokój, bo wierzy, że powrót do zdrowia, który pozwoliłby na występy może też zależeć od jej nastawienia i samopoczucia.

Robi, co może, ale nie ma już kontroli nad własnymi mięśniami. To przykre, bo zawsze była bardzo zdyscyplinowana. Zawsze ciężko pracowała – mówiła Claudette w rozmowie z 7jours.

Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia Celine Dion.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Legenda o zwierzętach mówiących ludzkim głosem

Legendy świąteczne. Tajemnica wigilijnej nocy. Kiedy zwierzęta przemawiają ludzkim głosem

Barbara Kurdej-Szatan - fot. Instagram @kurdejszatan

To Kurdej-Szatan wygryzła Skrzynecką z „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?! Wyszło na jaw, ile zarobi. Kwota zwala z nóg!