w

Siostra Celine Dion przerywa milczenie. Z gwiazdą jest coraz gorzej. „Modlimy się o CUD”

Celine Dion - fot. screenshot YouTube @Celine Dion
Celine Dion - fot. screenshot YouTube @Celine Dion

Celine Dion w grudniu ubiegłego roku poinformowała, że jest nieuleczalnie chora. Od tamtego czasu sporadycznie pojawiają się nowe wieści na temat stanu zdrowia gwiazdy. Teraz jej siostra przerwała milczenie. Nie jest dobrze…

Celine Dion to wokalistka, która od kilku dekad cieszy się ogromną popularnością. Na swoim koncie ma niezliczoną ilość przebojów, a jej charakterystyczną barwę głosu kojarzą wszyscy. Choć żyje na świeczniku od lat i zdawało się, że wiemy o niej wszystko, nikt nie spodziewał się, jak trudną i bolesną tajemnicę ukrywa.

Przed kilkoma miesiącami gwiazda poinformowała, że jest nieuleczalnie chora. Wiadomość ta błyskawicznie obiegła media na całym świecie, a jej fani pogrążyli się w rozpaczy. Z powodu problemów zdrowotnych zmuszona była odwołać długo planowaną trasę koncertową, podczas której miała wystąpić m.in. w Łodzi. Sytuacja okazała się być bardzo poważna, ponieważ zdiagnozowano u niej niezwykle rzadką chorobę neurologiczną — zespół Moerscha-Woltmanna, która nie tylko utrudnia jej normalne funkcjonowanie, ale i nie pozwala śpiewać.

Niestety spazmy mają wpływ na każdy aspekt mojego codziennego życia. Czasem mam problemy z chodzeniem. Nie pozwalają mi używać moich strun głosowych w sposób, w jaki zazwyczaj to robię. Śpiew jest dla mnie całym światem. Robiłam to całe życie i jest to coś, co kocham robić najbardziej — tłumaczyła ze łzami w oczach.

Ostatecznie zmuszona była zawiesić karierę, ale wszystko wskazuje na to, że jesteśmy świadkami jej końca.

Nowe informacje na temat stanu zdrowia Celine Dion

Odkąd Dion odpowiedziała głośno o problemach zdrowotnych, niemalże usunęła się w cień. W maju na jej oficjalnym profilu na Instagramie ukazał się komunikat, że wszystkie zaplanowane koncerty zostają odwołane, ponieważ póki co nie jest w stanie wyjść na scenę.

W międzyczasie pojawiały się nowe informacje, ale te nie napawały optymizmem. Wynikało z nich, że jej stan nie ulega poprawie, a wręcz przeciwnie — stale się pogarsza.

Celine odczuwa ogromny ból. Ma najlepszy zespół medyczny, jaki można kupić za pieniądze, ale sprawy nie wyglądają dobrze. Jej choroba jest nieuleczalna. I choć ciężko pracowała nad tym z lekarzami i terapeutami, po prostu nie czuje się lepiej. Szczerze mówiąc, ledwo może się poruszać — w czerwcu powiedziała portalowi Radar Online osoba z jej otoczenia.

Teraz, po raz kolejny, milczenie przerwała jej siostra, Claudette Dion. W wywiadzie dla magazynu Hello potwierdziła, że od kilku miesięcy przebywa w szpitalu w Las Vegas i jest pod opieką najlepszych lekarzy. Choć Celine robi wszystko, by wyzdrowieć, w rzeczywistości jest coraz gorzej — aktualnie jej ciałem targają bolesne spazmy.

Występują skurcze, których nie da się opanować. Trochę tak jak u kogoś, kto często podskakuje w nocy z powodu skurczu nogi lub łydki. Trochę tak jest, ale we wszystkich mięśniach. Niewiele możemy zrobić, aby ją wesprzeć i złagodzić jej ból […]. Wszyscy modlimy się o cud — tłumaczyła.

Artystka ma problemy z poruszaniem, lecz stale może liczyć na wsparcie bliskich. Sytuacja jest bardzo trudna, ponieważ jak dotąd naukowcom nie udało się opracować leku na to schorzenie.

Trzymamy kciuki, aby naukowcy znaleźli lekarstwo na tę okropną chorobę.

Życzymy Celine Dion dużo sił i szybkiego powrotu do zdrowia.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Filip Chajzer - fot. Instagram @filip_chajzer

Filip Chajzer odchodzi z TVN! Stacji nie spodobała się jego działalność pozatelewizyjna. „Kończę przygodę z moją kochaną stacją”

Maciej Stuhr - fot. Podlewski/AKPA

Maciej Stuhr w mocnych słowach o szkole w Polsce. „Jest anachroniczna”. Zasugerował, jakiego przedmiotu brakuje. Ma rację?