w

Stado ciekawskich byków uciekło z gospodarstwo i ruszyło w podróż po Polsce. Ostatnio widziano je, jak… płynęły rzeką

Stado byków uciekło z gospodarstwa - screenshot Facebook @Nadleśnictwo Lubichowo, Lasy Państwowe
Stado byków uciekło z gospodarstwa - screenshot Facebook @Nadleśnictwo Lubichowo, Lasy Państwowe

W gminie Lubichowo doszło do niecodziennego zdarzenia. Stado byków uciekło z gospodarstwa rolnego we wsi Ocypel i ruszyło w podróż po Polsce. Trwają intensywne poszukiwania niebezpiecznych zwierząt.

Stado byków miało najwidoczniej dość życia w jednym miejscu i postanowiło zwiedzić okolicę. Wędrówkę rozpoczęły z wsi Ocypel, a następnie skierowały się w kierunku miejscowości Młynek. Zrezygnowały jednak z wędrówki polami i wskoczyły do rzeki. Ostatnio widziano, jak płynęły Wdą w kierunku miejscowości Młynek.

Stado byków uciekło z gospodarstwa

W akcję poszukiwawczą zaangażowano strażaków, leśników, rolników oraz ochotników. Wszystko koordynuje wójt gminy Lubichowo. Po raz ostatni zwierzęta widziano w czwartek, jak spokojnie płynęły rzeką. W sieci pojawił się już apel z prośbą o pomoc w schwytaniu byków oraz ostrzeżenie, że zwierzęta mogą być niebezpieczne.

Uwaga: z jednego z gospodarstw na terenie Gminy Lubichowo-pod Ocypel uciekło 8 byków. Zwierzęta mogą stanowić zagrożenie dla mieszkańców. OSP Lubichowo oraz OSP Wda prowadzą działania mające na celu wyłapanie zwierząt. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Aktualnie zwierzęta weszły do rzeki Wdy i poruszają się w kierunku Młynek. Prosimy o pomoc gospodarzowi w ujęciu zwierząt. Jeśli zauważycie Państwo byki prosimy o przesłanie zgłoszenia do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim – napisano na profilu gminy Lubichowo.

Sołectwo Lubichowo podejrzewa już, dokąd mogły udać się byki, jednak nadal pozostają nieuchwytne.

W okolicy wybudowania pod Ocypel i Osowo Leśne mogą przebywać byki, które uciekły wczoraj z gospodarstwa. Są płochliwe, ale w momencie zagrożenia mogą atakować. Zachowajcie szczególną ostrożność szczególnie podczas spacerów lub jazdy samochodem w kierunku Sołectwo Ocypel i Osowo Leśne.Gdyby ktoś je zauważył prosimy o telefon do sołtysa Lubichowa.  Przypominamy: 516 544 456Jeżeli ktoś z Państwa ma odwagę i dysponuje czasem, by pomóc w poszukiwaniach prosimy o kontakt.

Jeden z mieszkańców widział, jak stado płynęło rzeką. Od razu chwycił za telefon i wszystko nagrał.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

17-latek utopił się podczas obozu - fot. screenshot Facebook @OSP Opoczno

17-latek zaginął na obozie survivalowym. Tragiczny finał poszukiwań nad Zalewem Sulejowskim

Teresa Lipowska - fot. AKPA/Piętka Mieszko

Teresa Lipowska o współczesnych związkach. Wytknęła młodym wiele błędów. „Chłopak dziewczynę poklepie i to jest cały wyraz czułości”