w

17-latek zaginął na obozie survivalowym. Tragiczny finał poszukiwań nad Zalewem Sulejowskim

17-latek utopił się podczas obozu - fot. screenshot Facebook @OSP Opoczno
17-latek utopił się podczas obozu - fot. screenshot Facebook @OSP Opoczno

W piątek 1 lipca zaginął 17-letni uczestnik obozu survivalowego, który zorganizowano nad Zalewem Sulejowskim w województwie łódzkim. Służby szukały chłopaka przez ponad dobę.

Nastolatek wraz z grupą młodzieży oraz opiekunami przyjechał na obóz survivalowy, który zorganizowano nad zalewem. Nieoczekiwanie oddalił się od miejsca pobytu, a ślad po nim zaginął.

17-latek zaginął na obozie w Owczarach

Jak informuje lokalna policja, poszukiwania rozpoczęto w piątek. Niestety już następnego dnia je zakończono, ponieważ znaleziono ciało chłopaka. Nastolatek utopił się w Zalewie Sulejowskim.

Chłopiec uczestniczył w tzw. obozie survivalowym. Szukano go do piątku. W sobotę znaleziono jego ciało — przekazała asp. sztab. Barbara Stępień, rzeczniczka opoczyńskiej policji.

Po przesłuchaniu świadków ustalono, że nastolatek najpewniej oddalił się od obozowiska już w nocy z 30 czerwca na 1 lipca. W piątek przed południem ruszyła akcja poszukiwawcza.

 Nastolatka szukała m.in. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Tomaszowa Mazowieckiego, która miała do dyspozycji łódź z echosondą. W sobotę, jeszcze przed ponownym przyjazdem nurków, zwłoki chłopca znaleźli strażacy w wodzie, w pobliżu miejscowości Owczary — przekazał rzecznik woj. straży pożarnej mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

W akcji udział brało sześć zastępów straży oraz policjanci i nurkowie. Na tę chwilę nie wiadomo, co było przyczyną utonięcia.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Chciał dać kierowcy nauczkę - fot. screenshot TikTok @piracipolskiedrogi

[WIDEO] Zablokował dwa pasy i wyskoczył z ciężarówki, by dać kierowcy nauczkę. Karma wróciła błyskawicznie

Stado byków uciekło z gospodarstwa - screenshot Facebook @Nadleśnictwo Lubichowo, Lasy Państwowe

Stado ciekawskich byków uciekło z gospodarstwo i ruszyło w podróż po Polsce. Ostatnio widziano je, jak… płynęły rzeką