w

Prokuratura niechętnie rozpoczęła śledztwo ws. Jarosława Jakimowicza?!

Jarosław Jakimowicz - fot. YouTube screenshot
Jarosław Jakimowicz - fot. YouTube screenshot

Jarosław Jakimowicz twierdził i zresztą nadal twierdzi, że prokuratura nie wszczęła wobec niego żadnych procedur. Wygląda jednak na to, że nie do końca tak się sprawy mają.

Jarosław Jakimowicz dał się poznać szerszej publice za sprawą roli w filmie „Młode wilki”. Po tym epizodzie na długo jego kariera była w cieniu. Jakiś czas temu jednak dostał szansę w TVP, w którym najpierw pracował w „Pytanie na śniadanie”, a następnie przeniósł się do programu w TVP Info – „W Kontrze”.

Od tego czasu słynie z ciętego języka i ostrych wypowiedzi. Osobom, które próbują go upominać, nie pozostaje dłużny i zawsze dokłada kolejne trzy grosze. Jest znany z prawicowych, a często wręcz homofobicznych poglądów.

Jakimowicz niedawno wydał autobiografię, w której opisał wręcz szokujące wspomnienia. Opinia publiczna szybko zaczęła krytykować dzieło Jarosława, ale ten nagle stwierdził, że to była tylko fikcja literacka.

Aktorem zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Działacze po kilku próbach postawili na swoim i teraz sprawa kontrowersyjnego dziennikarza trafiła na stolik prokuratury.

Ponieważ dyspozycyjna wobec partii rządzącej prokuratura nie chciała prowadzić śledztwa w jego sprawie, odwołaliśmy się do sądu i wygraliśmy! Odważna sędzia Renata Kielak-Komorowska z Sądu Rejonowego dla Warszawy Żoliborza stanęła po naszej stronie i nakazała prokuraturze prowadzenie śledztwa w sprawie czynów, których dopuścił się Jarosław Jakimowicz. W tej sytuacji prokuratura musiała wszcząć śledztwo i tak się stało, właśnie otrzymaliśmy decyzję w tej sprawie – możemy przeczytać na Facebook’u ww. organizacji.

Jakimowicz wyparł się, że w jego sprawie prowadzone jest śledztwo. Portal Wirtualna Polska otrzymał jednak potwierdzenie od Prokuratury Okręgowej w Warszawie, że zostało ono wszczęte.

Uprzejmie informuję, że w przedmiotowej sprawie w dniu 11 stycznia 2022 r. zostało wszczęte dochodzenie. W toku postępowania planowane jest zrealizowanie czynności zleconych przez sąd.

Uważacie, że prokuratura powinna interweniować w sprawie Jakimowicza?

Źródło: Wirtualna Polska

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez szymon

Dariusz Opozda w poważnych tarapatach. Prokuratura ujawnia co mu grozi

Krzysztof Rutkowski w nieziemsko drogim zegarku mówi o finansach. „Nie będę sobie żałował”