w

Policjantka z Polski okrzyknięta bohaterką. Podczas urlopu w Egipcie uratowała dwuletnią dziewczynkę

Policjantka uratowała dziewczynkę w Egipcie - fot. Pixabay @dps199
Policjantka uratowała dziewczynkę w Egipcie - fot. Pixabay @dps199

Przerażeni rodzice nie wiedzieli, jak pomóc dwuletniej córeczce, która na ich oczach zaczęła się dusić. Wtedy do akcji wkroczyła policjantka z Sosnowca, która wyrwała dziewczynkę z objęć śmierci.

Sierż. sztab. Aleksandra Białek wybrała się na urlop do Egiptu, jednak nawet wtedy nie traciła czujności. Nieoczekiwanie dostrzegła, że przebywająca w pobliżu 2-latka czymś się zakrztusiła i z trudem próbowała złapać oddech. Bez chwili zawahania ruszyła jej na pomoc.

Maluch próbował, kaszląc i chrząkając, pozbyć się czegoś, co mu przeszkadzało w nabraniu oddechu. Dziecko, pomimo prób, nie było w stanie oddychać, stopniowo tracąc przytomność — przekazała Komenda Miejska Policji w Sosnowcu.

Policjantka uratowała dziewczynkę w Egipcie

Przerażeni rodzice nieudolnie próbowali pomóc córce, jednak nie przynosiło to oczekiwanych efektów. Wtedy funkcjonariuszka policji z Sosnowca wkroczyła do akcji. Dostrzegła, że na leżaku dziewczynki leży opakowanie po gumach rozpuszczalnych i to najprawdopodobniej nimi się zakrztusiła.

Odebrała dziecko rodzicom, którzy w panice tylko podrzucali nim do góry, co nie przynosiło absolutnie żadnego efektu. Sprawdziła, czy nie da się wyjąć cukierka z buzi, a następnie odwróciła dziecko do dołu i zaczęła uderzać między jego łopatkami i uciskać jego klatkę piersiową. Widząc, że ciałko dziecka stało się wiotkie, ponieważ mała straciła już przytomność, przystąpiła do reanimacji malucha, przerywając ją raz po raz, wciąż próbując usunąć przeszkodę z dróg oddechowych dziecka — relacjonuje policja.

Rodzice 2-latki dodatkowo utrudniali akcję ratunkową. Nie rozumieli języka polskiego ani angielskiego i nie widząc efektów, próbowali wyrwać dziewczynkę. Na szczęście mąż policjantki im to uniemożliwił.

Po którejś z rzędu próbie, dziecko wykrztusiło cukierek i zaciągnęło powietrze. Po chwili wróciło do siebie i w ramionach mamy uspokoiło się. Po chwili na miejsce dotarł lekarz, który zbadał 2-latkę i stwierdził, że jej zdrowiu już nic nie zagraża. Mała dziewczynka to obywatelka Czech. Po wszystkim uśmiechnięta szeroko powiedziała policjantce, że jest jej aniołem i podarowała jej w geście wdzięczności kwiatek i cukierki — czytamy w dalszej części komunikatu.

Prawdziwie bohaterska postawa.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Nie żyje dostawca respiratorów - fot. Pixabay @Parentingupstream

Handlarz bronią, który dostarczał respiratory, nie żyje. Policja otrzymała nieoficjalne informacje od Europolu

Gwałt we wrocławskim aquaparku - fot. screenshot Google Street View

Dramat we Wrocławskim aquaparku. 12-letni chłopiec miał zostać zgwałcony w łazience!