w

Oto najbogatsze kobiety w Polsce. Na szczycie podium wcale nie Lewandowska. Która pani ma największą fortunę?

Grażyna Kulczyk, Ewa Chodakowska, Anna Lewandowska, Agnieszka Radwańska, Dominika Kulczyk - fot. Piętka Mieszko, Podlewski, Gałązka/AKPA
Grażyna Kulczyk, Ewa Chodakowska, Anna Lewandowska, Agnieszka Radwańska, Dominika Kulczyk - fot. Piętka Mieszko, Podlewski, Gałązka/AKPA

W Polsce nie brakuje milionerów i zamożnych ludzi, a wśród nich jest wiele kobiet. Niedawno opublikowano najświeższy ranking najbogatszych pań w kraju. Okazuje się, że do czołówki wcale nie zalicza się Anna Lewandowska, ani znane gwiazdy polskiego show-biznesu. Już wiadomo, kto uplasował się na podium.

Ostatnie lata nie były dla polskiej gospodarki zbyt łaskawe. Szalejąca pandemia i skok inflacji mocno dały o sobie znać, lecz nie dotknęły one tak samo wszystkich. Wśród społeczeństwa są bowiem ci uprzywilejowani i bogaci, którzy żyją we własnej bańce. To właśnie najbogatsze osoby w kraju. Wiadomo już, kto wśród znanych kobiet uplasował się na podium rankingu najzamożniejszych kobiet w Polsce.

Okazuje się, że w pierwszej 50-tce nie ma wcale tak wielu gwiazd, jak mogłoby się wydawać. Z najniższym wynikiem, bo tylko 103 milionami złotych, na ostatniej pozycji zasiada Agnieszka Radwańska. Kto znalazł się zatem w czołówce i z jaką wartością?

Agnieszka Radwańska - fot. Podlewski AKPA
Agnieszka Radwańska – fot. Podlewski AKPA

Ranking najbogatszych Polek – podium

Okazuje się, że najlepiej finansowo radzą sobie panie, będące prawdziwymi bizneswomen. To one mają wielomiliardowe imperia pod swoją kontrolą. Oto, kto znalazł się u szczytu listy.

Dominika Kulczyk

Dominika Kulczyk - fot. Piętka Mieszko AKPA
Dominika Kulczyk – fot. Piętka Mieszko AKPA

Na pierwszym miejscu w rankingu znajduje się Dominika Kulczyk. Zajmuje ona tą pozycję nieprzerwanie już od ośmiu lat. Wartość jej majątku szacuje się na 8,6 miliardów złotych. Swoją fortunę w dużej mierze odziedziczyła po ojcu. Jest jednym z udziałowców w giełdowej spółce Polenergia.

Grażyna Kulczyk

Grażyna Kulczyk - fot. Podlewski AKPA
Grażyna Kulczyk – fot. Podlewski AKPA

Na trzeciej pozycji, zaraz za właścicielką firmy Bakoma Barbarą Komorowską, znajduje się Grażyna Kulczyk. Swoją wielką fortunę zawdzięcza przede wszystkim sprzedaniu Starego Browaru w Poznaniu w 2015 roku. Posiada kolekcję dzieł sztuki wycenianą na około 100 milionów euro. Wartość majątku szacowana jest na 1,9 miliardów złotych.

Anna Lewandowska

Anna Lewandowska - fot. Piętka Mieszko AKPA
Anna Lewandowska – fot. Piętka Mieszko AKPA

Możnaby oczekiwać, że najpopularniejsza trenerka fitness w Polsce uplasuje się także wysoko w rankingu. Jednak zajmuje ona dopiero 26. pozycję. Jest to spadek o dwa miejsca w porównaniu do wcześniejszego rankingu. Jej majątek szacuje się na 339 milionów złotych.

Ewa Chodakowska

Ewa Chodakowska - fot. Gałązka AKPA
Ewa Chodakowska – fot. Gałązka AKPA

Również na średniej pozycji znalazła się Ewa Chodakowska. Ta zajęła 34. miejsce na liście najbogatszych kobiet Polski. Jej majątek wynosi 220 milionów złotych.

Spodziewaliście się takich wyników?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kinga Miliszkiewicz

Pisanie było moim hobby od gimnazjum, a stało się ścieżką kariery. Szeroko rozumiana kultura była zawsze moją fascynacją, a szczególnie kultura Japonii i Korei Południowej. Jestem totalnym geekiem k-popu, koreańskich dram oraz anime. W kręgu moich zainteresowań znajduje się popkultura, gry planszowe i komputerowe. W wolnej chwili relaksuję się zabijając zombie lub ćwicząc wyobraźnie podczas sesji RPG.

Michał Wiśniewski - fot. AKPA

Michał Wiśniewski usłyszał wyrok. Wkrótce może TRAFIĆ ZA KRATKI. Grozi mu wysoka kara i kilkanaście miesięcy w więzieniu

Wersow - fot. Instagram @wersow

Wersow walczy o zdrowie. Trafiła do SZPITALA! „Płaczę z bólu”