w ,

SuperSuper

Natalia Kukulska dosadnie odpowiada na krytykę dotyczącą odejścia od kościoła: „Stracić takich jak pani, to zyskać”. Pokazała swoją rozmowę z księdzem

fot, Natalia Kukulska / Instagram screenshot

Wokalistka w rozmowie z Żurnalistą przyznała, że przestała chodzić do kościoła. Nie wszystkim wypowiedź przypadła do gustu, a jedna z fanek postanowiła głośno wyrazić swoje niezadowolenie. Co sądzicie o odpowiedzi Kukulskiej?

Natalia wywodzi się z religijne rodziny i nigdy się tego nie wstydziła. W udzielonym ostatnio wywiadzie wspomniała nawet o tym, jak jej mama, Anna Jantar, zareagowała na ogłoszenie Karola Wojtyły papieżem.

– „Kiedy Karol Wojtyła został papieżem… To wydarzenie było bardzo mocno przeżyte w mojej rodzinie. Babcia wspominała mi później, że moja mama w tym momencie uklękła przed telewizorem i płakała” – zdradziła.

Kukulska nie ukrywa, że wiara była w jej życiu bardzo istotna. Wokalistka angażowała się między innymi w koncerty kolęd i inne występy związane z tematyką religijną. Jak wynika z ostatniej rozmowy Natalii z Żurnalistą, wszystko się ostatnio zmieniło, bo artystka nie zgadza się z postawami części duchownych.

Kukulska ostro odpowiada oburzonej fance

Kukulska wyznała, że stopniowo odsuwa się od kościoła, i że przestała chodzić na msze.

– „Przestałam chodzić do kościoła. Mam w sobie dużo sentymentu do wielu myśli. Może sentyment to złe słowo, mam wielki szacunekNauka czysta, która powinna z tego wypływać, nadal jest wspaniałą mądrością, z której warto czerpać. Ale no nie dałam rady po prostu”– powiedziała Natalia.

Nie wszyscy fani zaakceptowali najnowsze wyznanie wokalistki. Jedna z internautek zamieściła na jej profilu krytyczny komentarz.

– „Dzisiaj czytałam, że Pani odeszła od kościoła, bo niewielu jest księży, których ma pani ochotę słuchać i z nich czerpać… żałosne. (…) Uwielbiałam pani mamę. A pani? Straciła w moich oczach. Tylko proszę, nie śpiewaj kolęd, nawet dla tradycji, bo teraz będą uszy boleć, jak cię zobaczę i usłyszę” – napisała pod zdjęciem Natalii na Instagramie.

Na odpowiedź gwiazdy nie trzeba było długo czekać i Kukulska postanowiła odpowiedzieć na zaczepkę ripostą.

– „Zatem stracić takich jak pani, to zyskać” – skwitowała zaczepkę.

Odpowiedź Natalii na krytykę

Piosenkarka zdecydowała się też na szerszą wypowiedź dotyczącą zmian w swojej religijności i sposobiu odbioru swoich słów przez media.

– „Boże jak cudownie. Tyle osób troszczy się o moje życie duchowe. Chyba im na mnie zależy. A tak serio. Posłuchajcie mojej rozmowy, z której przytaczane są fragmenty wypowiedzi. W niej wraz z @zurnalistapl drwimy z tych czytających nagłówki i przewidzieliśmy ten serial leadów. Niektórzy łapią się na to wzorcowo. Ludzie piszą… Mam kilka nowych propozycji wyznań, wiele gorliwych potępień, spiskowych teorii…

Natalia podzieliła się wymianą zdań z „zaprzyjaźnionym Ojcem” Lechem Dorobczyńskim:

– „Natuś, rozumiem Twoją decyzję. Szanuję – choć boli. Ale o jedno Cię proszę: nie wchodź w dyskusje z internautami… Gdybys chciala porozmawiać ze mną – jestem. I będę. Błogosławię Ci. – Lechu kochany” – pisze ksiądz Lech Dorobczyński.


– „Owszem przyznałam w bardzo szczerym wywiadzie, że nie chodzę do kościoła, bo nie daję rady z wielu powodów i nie rozwijałam tej myśli. Nie znaczy to jednak, że odeszłam od Kościoła katolickiego. Dziękuję za Twoje słowa i też szanuję! Moje słowa już dawno zostały zniekształcone i krążą w nowym wymiarze zyskując atencje spienionych „wiernych”. Wydaje mi się jednak ( nieskromnie ), że być może jestem nawet ciut bliżej Boga w moich poszukiwaniach i mając wątpliwości, niż ci wszyscy którzy szczycą się coniedzielną mszą, czytają zarówno gorliwie Biblię i portale plotkarskie i są taaaak święci, że z chęcią wyruszą na słowną krucjatę, obrażając, oceniając i chełpiąc się swoją „moralnością”. Czy mnie to dziwi? Kościół to ludzie, czyż nie?”
– odpowiada wokalistka.


– „Ściskam i nie martw się. – Tak, Kosciol to bardzo dziwny organizm. Sklada sie z ludzi – takich, jacy są. Jest w nim sporo dobrych ludzi, ale sa i tacy, z którymi nie chce sie mieć większego kontaktu. Ale wiesz, co jest najlepsze w Kosciele? To, ze jest w nim Bóg. Gdyby nie bylo w nim Boga – my, ludzie (w tym duchowni! – bo to tez ludzie, haha), już dawno bysmy go rozwalili od srodka.”
– Dorobczyński komentuje sytuację w kościele.

– „To tak jak cały nasz świat Lechu… ❤️🙏” – zakańcza szczerą wymianę zdań Natalia.

Co sądzicie o odpowiedzi wokalistki? Podzielacie jej poglądy?

Natalia Kukulska odpowiada fance krytykującej jej odejście od kościoła: "Stracić takich jak pani, to ZYSKAĆ"
fot. Instagram screenshot

Źródła: Instagram – natalia.kukulska ; Żurnalista – Spotify

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

Jeden komentarz

  1. To jest każdego indywidualna sprawa w co wierzy i ma do tego pełne prawo.Jesli ktoś czuje potrzebę chodzenia do kościoła ok ,ale jeśli jej nie czuje ma też do tego pełne prawo.Duzo ludzi chodzi do kościoła modlą się mają się za dobrych a w rzeczywistości niszczą życie własnych dzieci ,własnej rodzinie i jeszcze mocno wierza w to że jeśli się modlą to pójdą do nieba Bóg im wybaczy to jest żałosne.

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Syn Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka ma nowotwór! Przekazali fatalne wieści. Piłkarz skomentował sytuację

Katarzyna Warnke o seksie: „Byłabym zbyt rozedrgana, żeby się skupić, żeby mieć orgazm.”