w

Magda Linette zdradziła, ile zarobiła w tym roku. Kwota zwala z nóg! „To są BARDZO WYSOKIE pieniądze”

Magda Linette - fot. Piętka Mieszko/AKPA
Magda Linette - fot. Piętka Mieszko/AKPA

Magda Linette w szczerym wywiadzie zdradziła, ile zarobiła w tym roku. Kwota zwala z nóg. Na co przeznaczy zarobione środki?

Magda Linette to urodzona w 1992 roku tenisistka, która miała okazję reprezentować Polskę w Pucharze Billie Jean King oraz na Igrzyskach Olimpijski 2016 i 2020 w Tokio. Aktualnie jest trzecią najwyżej klasyfikowaną zawodniczką z Polski w historii rankingu WTA. Tylko w tym roku zdobyła miano bohaterki narodowej, ponieważ została półfinalistką wielkoszlemowego Australian Open 2023 w grze pojedynczej. Na tę chwilę uważa się to za jej największy sukces.

Wątek wynagrodzeń tenisistów regularnie brany jest na tapet przez media. Nie od dziś wiadomo, że mogą oni liczyć na wysokie stawki, ale też sama dyscyplina generuje duże wydatki. Na początku tego roku wyszło na jaw, że Linette za sam udział w Australian Open zgarnęła nawet 2,77 miliona złotych. Na tym jednak nie koniec.

Ile zarabia Magda Linette?

Ostatnio Magda miała okazję się sprawdzić na turnieju WTA w Pekinie, z tym że grała w deblu. Również i tym razem zakończyła rywalizację na etapie półfinału. To duże osiągnięcie, o którym postanowiła nieco więcej opowiedzieć w wywiadzie dla CANAL+ SPORT. Podczas rozmowy zdradziła, ile zarobiła. Kwota robi wrażenie.

Ja zarobiłam w tym roku ponad 200 tysięcy dolarów, z samego debla. To jest milion złotych. Proszę mi powiedzieć, kto nie wyszedłby na kort za milion złotych? To są niesamowite pieniądze. Faktycznie trzeba wyjść i zagrać na wysokim poziomie, ale to nie jest fizycznie bardzo wymagające. Proszę zobaczyć, że ja gram tego debla zazwyczaj około godzinę i piętnaście minut. Ja trenuję przynajmniej półtorej godziny, dwie godziny, jeżeli nie mam meczu — tłumaczyła.

Z całą pewnością wiele osób wyszłoby z rakietą na kort, gdy w grę wchodziłyby tak duże pieniądze. Niemniej jednak niewielu się na to decyduje, ponieważ oprócz szczęścia, potrzebny jest też talent, a ten większość sportowców szlifuje w pocie czoła latami.

Linette wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się zagrać w deblu. Okazuje się, że wpływ na to miały m.in. kwestie finansowe. Jak już wspominaliśmy, ten sport nie należy do najtańszych.

To jest coś, co wydaje się może czasami nie najmądrzejszym wyborem, ale jeżeli to sobie wszystko uzbieramy… Jeżeli ktoś jest mi w stanie powiedzieć, że on by te pieniądze odrzucił – okej. Według mnie to są bardzo wysokie pieniądze, ja tych pieniędzy potrzebuję też na mój team, no i też trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, że to jest niesamowita okazja dla nas, żeby mieć spokój, taki finansowy — skwitowała.

Też troszczycie się o to, żeby mieć poduszkę finansową?

@canalplus_sport_polska Magda Linette o zarobkach w deblu 🧐💸 #tenis #zarobki #linette ♬ oryginalny dźwięk – CANAL+ SPORT – CANAL+ SPORT
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Piotr Cieplucha, Kawiaq - fot. screenshot Facebook @PiotrCieplucha, fot screenshot YouTube @Gimper

Wiceminister sprawiedliwości podejmuje kroki w sprawie Kawiaqa. Patostreamer przed kamerami znęcał się nad dziewczynami! „Służby zostały zawiadomione o popełnieniu przestępstwa”

Frank Ferrer, Magdalena Dziun - fot. Instagram @_frankferrerofficial_

Perkusista Guns N’ Roses ROZWODZI się z byłą Tomasza Karolaka! Ich małżeństwo przetrwało zaledwie 16 miesięcy