w

Ewakuacja na Open’er Festival! Koncerty odwołane, a na ekranach pojawiły się komunikaty. Co się dzieje?

Open'er Festival 2022 - ewakuacja - fot. AKPA/Kurnikowski, screeenshot nagrania udostępnionego przez trojmiasto.pl
Open'er Festival 2022 - ewakuacja - fot. AKPA/Kurnikowski, screeenshot nagrania udostępnionego przez trojmiasto.pl

Podczas Open’er Festival w Gdyni doszło do nieoczekiwanej sytuacji. Nagle na ekranach wyświetlono komunikaty z prośbą o ewakuację z miejsca imprezy. Co się dzieje?!

Open’er Festival to jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce. Organizowane ono jest od 2003 roku na terenie Gdyni oraz gminy Kosakowo. Co roku na scenie pojawiają się międzynarodowe gwiazdy, które na swoim koncie mają światowe przeboje. Z tego też względu bilety wyprzedają się w zastraszającym tempie, a chętnych nie brakuje.

Niestety w tym roku nie wszystko poszło zgodnie z planem. Na polu pojawiły się tłumy, a z głośników rozległy się komunikaty o nagłej ewakuacji. Co się stało?

Ewakuacja na Open’er Festival

Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne oraz nadchodzące nad województwo Pomorskie silne burze, ogłoszono natychmiastową ewakuację. Już w ciągu dnia na oficjalnym profilu Open’era pojawiła się informacja o tym, że prognozowane są opady deszczu, dlatego też namawiano wszystkich, którzy się wybierają, by zadbali o odpowiednią odzież.

Dziś przygotujcie ubrania na bardzo zmienną pogodę. Prognozowane są zarówno wysokie temperatury jak i opady deszczu i burze. Do zobaczenia.

Choć z pewnością wszyscy sądzili, że „chmury przejdą bokiem”, tak się nie stało i już wieczorem organizatorzy ogłosili ewakuację.

Były wcześniej ostrzeżenia o silnym wietrze i burzach. Około godziny 19.30 na jedną ze scen wyszedł ktoś z organizatorów i powiedział, że muszą przerwać koncert w związku z nadchodzącą burzą. Chwilę później okazało się, że cały festiwal zostaje wstrzymany i ewakuowany — powiedziała w rozmowie z Interią Anna Nicz.

Krótko po tym zerwał się silny wiatr oraz zaczęło padać. Wtedy wszyscy ruszyli do wyjść, choć nie było to łatwe z uwagi na tłumy.

Ludzie zaczęli iść w stronę wyjść, ale raczej spokojnie. Potem zerwał się wiatr, zaczęło padać i ludzie pospieszyli do wyjść. Teraz ulewa się uspokoiła, ale festiwal chyba jest ewakuowany na dobre — dodała Nicz.

Na stronie Open’er Festival na Facebooku kilka minut temu pojawił się komunikat z podziękowaniami za szybką reakcję.

Dziękujemy za sprawną ewakuację. Prosimy ją kontynuować. Planujemy wznowić festiwal w najszybszym możliwym czasie. Czekajcie na kolejne komunikaty — napisano.

W sieci pojawiły się też nagrania, na których widać, jak ludzie tłumnie opuszczają pole.

Trzeba przyznać, że na nagraniach nie wygląda to najlepiej.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

15-latka oskarżyła matkę o przemoc seksualną - fot. Pixabay @Alexas_Fotos

Nastolatka z zemsty oskarżyła matkę o to, że wsadzała jej do pochwy pogrzebacz! Załamana kobieta z rozpaczy chciała odebrać sobie życie

Ewakuacja na Open'er Festival - screenshots z nagrań udostępnionych przez internautów

Ludzie oburzeni przebiegiem ewakuacji z Open’er Festiwal. Nie mogli liczyć na żadną pomoc. Na scenę wskoczył mężczyzna z nożem!