w ,

HahaHaha SuperSuper

Ariana Grande została oskarżona o rasizm! Wszystko przez te zdjęcia

fot. Ariana Grande / Instagram screenshot

Ariana Grande wpadła w kontrowersje, które zostały spowodowane nietypową sesją zdjęciową. Gwiazda została oskarżona przez fanów o asianfishing. Ale co to tak właściwie oznacza?

Asianfishing jest to termin, który oznacza upodabnianie się do osób azjatyckiego pochodzenia w celu czerpania korzyści z tego płynących np.: u reklamodawców.

28-letnia piosenkarka została niedawno oskarżona o “przywłaszczenie kulturowe”, po tym, jak podzieliła się zdjęciami z sesji zdjęciowej na Instagramie. Część fanów zdecydowała, że gwiazda celowo przybrała “azjatycki” wygląd i jest on obraźliwy dla Azjatów.

Na kontrowersyjnych zdjęciach jej skóra była jaśniejsza niż zwykle, a włosy ciemniejsze. Wyglądu Azjatki dodają Arianie też charakterystycznie podkreślone powieki, co sprawia, że jej oczy wydają się węższe i “azjatyckie”. Fani zarzucają Arianie, że do zdjęć przybrała kucającą pozę, która jest charakterystyczna dla Azjatek.

“Ari” jest Amerykanką włoskiego pochodzenia, a jej “zmienny” odcień skóry nie pierwszy raz powoduje spięcia.

Co ciekawe, w w 2019 roku Ariana była oskarżana o blackfishing. Wówczas problemem była zbyt ciemna skóra, pełne usta, gęste brwi i Afroamerykański akcent, mimo że jej przodkowie nie są z pochodzenia Afroamerykanami.

Gwiazda usunęła zdjęcia z Instagrama i wyłączyła możliwość komentowania jej postów przez osoby, których sama nie obserwuje.

Czy celowe upodobnianie się do osób innej rasy jest czymś obrażającym? Jak sądzicie?

fot. jedno z usuniętych zdjęć / Instagram screenshot

Źródła: Instagram – arianagrande ; MirrorUK ; Twitter- musicnewsfactpl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Co myślisz?

Napisane przez Maciej

Córka Kurskich zaczyna mówić! Zgadnijcie, jakie były pierwsze słowa małej Anny Klary Teodory

Rozenek chce zaprosić byłego męża na wigilię! “Jest zawsze bardzo mile widziany u nas w domu”