w ,

HahaHaha SuperSuper

Ariana Grande została oskarżona o rasizm! Wszystko przez te zdjęcia

fot. Ariana Grande / Instagram screenshot

Ariana Grande wpadła w kontrowersje, które zostały spowodowane nietypową sesją zdjęciową. Gwiazda została oskarżona przez fanów o asianfishing. Ale co to tak właściwie oznacza?

Asianfishing jest to termin, który oznacza upodabnianie się do osób azjatyckiego pochodzenia w celu czerpania korzyści z tego płynących np.: u reklamodawców.

28-letnia piosenkarka została niedawno oskarżona o „przywłaszczenie kulturowe”, po tym, jak podzieliła się zdjęciami z sesji zdjęciowej na Instagramie. Część fanów zdecydowała, że gwiazda celowo przybrała „azjatycki” wygląd i jest on obraźliwy dla Azjatów.

Na kontrowersyjnych zdjęciach jej skóra była jaśniejsza niż zwykle, a włosy ciemniejsze. Wyglądu Azjatki dodają Arianie też charakterystycznie podkreślone powieki, co sprawia, że jej oczy wydają się węższe i „azjatyckie”. Fani zarzucają Arianie, że do zdjęć przybrała kucającą pozę, która jest charakterystyczna dla Azjatek.

„Ari” jest Amerykanką włoskiego pochodzenia, a jej „zmienny” odcień skóry nie pierwszy raz powoduje spięcia.

Co ciekawe, w w 2019 roku Ariana była oskarżana o blackfishing. Wówczas problemem była zbyt ciemna skóra, pełne usta, gęste brwi i Afroamerykański akcent, mimo że jej przodkowie nie są z pochodzenia Afroamerykanami.

Gwiazda usunęła zdjęcia z Instagrama i wyłączyła możliwość komentowania jej postów przez osoby, których sama nie obserwuje.

Czy celowe upodobnianie się do osób innej rasy jest czymś obrażającym? Jak sądzicie?

fot. jedno z usuniętych zdjęć / Instagram screenshot

Źródła: Instagram – arianagrande ; MirrorUK ; Twitter- musicnewsfactpl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

Jeden komentarz

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Córka Kurskich zaczyna mówić! Zgadnijcie, jakie były pierwsze słowa małej Anny Klary Teodory

Rozenek chce zaprosić byłego męża na wigilię! „Jest zawsze bardzo mile widziany u nas w domu”