w

Anna Mucha nominowana do Węży 2023! Jej rola w filmie Patryka Vegi nie spodobała się krytykom. Tak zareagowała [WIDEO]

Anna Mucha, Patryk Vega - fot. Instagram @taannamucha, Piętka Mieszko/AKPA
Anna Mucha, Patryk Vega - fot. Instagram @taannamucha, Piętka Mieszko/AKPA

W czwartek Popkulturowa Akademia Wszystkiego ogłosiła tegoroczne nominacje do antynagrody Węże. Krytykom wyjątkowo nie spodobała się rola Anny Muchy w Niewidzialnej wojnie Patryka Vegi, przez co walczy o „wygraną” w aż trzech kategoriach. Tak zareagowała na tę informację.

Anna Mucha to aktorka głównie kojarzona z rolą Magdy Marszałek w serialu M jak miłość. W ubiegłym roku miała okazję zaprezentować cały wachlarz umiejętności aktorskich w innej niż dotychczas odsłonie. Kojarzona raczej z „grzecznymi” rolami, nawiązała współpracę z Patrykiem Vegą, dzięki któremu przełamała nieco krążące stereotypy. W ubiegłym roku mogliśmy zobaczyć ją m.in. w filmie Niewidzialna wojna, który nie do końca zachwycił widzów i krytyków.

W czwartek na oficjalnym profilu Węży, czyli antynagród przyznawanych za najgorsze osiągnięcia roku w polskiej kinematografii, opublikowano listę nominowanych. 12. edycję zdominował Vega, który został „wyróżniony” w aż 13 kategoriach. Równie słabo w ubiegłym roku miała wypaść Mucha.

Anna Mucha nominowana do Węży 2023

Anna debiutowała na szklanym ekranie, mając zaledwie 9 lat i od tamtej pory regularnie pojawia się w nowych produkcjach. Mimo ogromnego doświadczenia nie często zdarza się, by brała udział w plebiscytach. Dla jej fanów z pewnością jest to niemałym zaskoczeniem, ale najwidoczniej w oczach krytyków i organizatorów tego typu wydarzeń wypada dość przeciętnie.

Nic dziwnego, że wieść o tym, iż jest nominowana do Węży, zrobiła na niej takie wrażenie. Popkulturowa Akademia Wszystkiego wyróżniła ją w kategoriach: najgorsza rola żeńska oraz najgorszy duet na ekranie. Aktorka opublikowała na Instagramie krótkie wideo, na którym pokazała swoją reakcję. Siedząc z partnerem, Barbarą Kurdej-Szatan i Rafałem Szatanem w restauracji, omal nie popłakała się… ze śmiechu.

Kochani, bo ja się dzisiaj dowiedziałam, że jestem nominowana w dwóch kategoriach do polskiej nagrody Węże. Po pierwsze chciałam za to wypić — powiedziała Mucha, trzymając w dłoni kieliszek z wysokoprocentowym trunkiem.

Nie mogąc powstrzymać rozbawienia, urwała na chwilę, a wtedy odezwał się jej przyjaciel:

Życzymy wygranej. Głosujcie

Te słowa rozśmieszyły ją jeszcze bardziej:

Ja naprawdę jestem wzruszona, bo to jest dla mnie duże wyróżnienie. Naprawdę się nie spodziewałam. A poza tym jest to nagroda aktorska, na razie nominacja tylko, ale mimo wszystko po tych 35 latach pracy doceniam fakt, że zostałam jednak wyróżniona tą nominacją aktorską za najgorszą aktorkę i najgorszy duet — kontynuowała.

Korzystając z okazji, zwróciła się do Rafała Zawieruchy, który doczekał się własnej kategorii w plebiscycie.

Rafał ja cię pozdrawiam serdecznie. Byłaby kicha, gdyby nie wygrał we własnej kategorii. Rafał się dorobił własnej kategorii, wypadałoby, żebyś wygrał. Ja się w ogóle boję, że ja generalnie niestety zostanę w tym roku wygryziona przez koleżanki, ale zobaczymy jak to będzie.

Poniżej możecie obejrzeć nagranie.

Śmiech Anny okazał się tak zaraźliwy, że nawet internauci nie mogli powstrzymać rozbawienia tą sytuacją. Z pewnością niejeden aktor przejąłby się nominacją do antynagrody, ale jak widać, nie warto.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Paulina Smaszcz, Maciej Kurzajewski - fot. Instagram @maciejkurzajewski, @paulina.smaszcz

Paulina Smaszcz komentuje spotkanie Macieja Kurzajewskiego z synem i wnuczką. „Wreszcie może zrozumiał, że to dzieci są w życiu najważniejsze ”

Macaulay Culkin - fot. screenshot YouTube @IGN

Macaulay Culkin został ojcem! Wraz z Brendą Song do końca utrzymywali ciążę w tajemnicy