w

Żona Marcina Prokopa omal nie umarła! Maria Prażuch-Prokop latami ukrywała, że cierpi na poważną chorobę

Marcin Prokop, Maria Prażuch-Prokop - fot. Instagram @mariaprokop_yoga
Marcin Prokop, Maria Prażuch-Prokop - fot. Instagram @mariaprokop_yoga

Maria Prażuch-Prokop stroni od blasku fleszy, jednak tym razem zdecydowała się przerwać milczenie i opowiedzieć o swojej chorobie. Okazuje się, że niewiele brakowało, by Marcin Prokop został… wdowcem! Co jej dolegało?

Marcin Prokop od blisko dwóch dekad związany jest z Marią Prażuch-Prokop. Dopiero po 8 latach znajomości zdecydowali się na ślub, który niejako przypieczętował ich uczucie. W międzyczasie doczekali się jedynej córki, Zofii, która jest ich oczkiem w głowie.

Prezenter w rozmowie z Żurnalistą wyznał, że nie jest idealnym mężem, ponieważ jest bardzo zamknięty w sobie i preferuje samotniczy tryb życia. Jego żona musiała włożyć mnóstwo wysiłku w to, by ich relacja się nie rozpadła. Choć z pewnością nie brakowało jej uporu i hartu ducha, prywatnie sama zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi, o których dotychczas nie mówiła. To straszne, przez co przeszła.

Żona Marcina Prokopa prawie umarła

Maria przez kilka lat zmagała się z nerwicą napadowo-lękową. Podczas wizyty w studio Miasta kobiet zdradziła, że sama wyhodowała sobie stres, który doszczętnie zniszczył jej zdrowie. Biorąc udział w półmaratonie nieoczekiwanie zemdlała. Gdyby nie szybka interwencja lekarzy, mogłaby tego nie przeżyć.

W pewnym momencie wydarzyła się taka sytuacja, że biegłam półmaraton i nie dobiegłam do końca. Zemdlałam, straciłam przytomność, prawie straciłam życie. Na szczęście karetka mnie zgarnęła i wylądowałam w szpitalu — wyznała przed kamerami.

Mimo to nie przejęła się swoim stanem i jak przyznaje, cały czas myślała tylko o tym, czy będzie mogła wrócić do pracy.

Ja myślałam o pracy. Kumulacja tego zdarzenia, która spowodowała u mnie PTSD, czyli zespół pourazowy. To spowodowało, że wylądowałam w bardzo ciężkim stanie zaburzenia psychicznego, który trwał ponad trzy lata.

Na szczęście z pomocą specjalistów oraz leków udało jej się pokonać nerwicę.

Problem ten dotyka coraz więcej osób i nie powinno się go lekceważyć. Jeżeli odczuwasz potrzebę rozmowy z psychologiem, skontaktuj się z Całodobowym Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Katarzyna Dowbor - fot. AKPA/Gałązka

Katarzyna Dowbor nie musi się martwić o finanse. Wyszło na jaw, ile zarabia oraz jaką dostaje emeryturę. Tylko pozazdrościć

Magdalena Stępień w DDTVN - fot. Instagram @magdalena___stepien, @dziendobrytvn

Magdalena Stępień udzieliła pierwszego wywiadu po śmierci synka. „Widziałam jego cierpienie”. Wspomniała też o Rzeźniczaku