w

Wstrząsająca sytuacja w Wielkopolsce. Zwyrodnialec ŻYWCEM zakopał małe pieski

fot. Facebook

Niestety, ludzie potrafią czasem przekraczać wszelkie granice okrucieństwa. W Zalesiu (woj. wielkopolskie) odnaleziono trzy młodziutkie szczeniaki, które ktoś żywcem zakopał w ziemi. Lokalni działacze na rzecz praw zwierząt proszą o pomoc w znalezieniu sprawcy i udostępnianie informacji.

W piątek na Facebooku należącym do Ostrowskiego Stowarzyszenia Miłośników Zwierząt pojawiła się szokująca wiadomość. Jak ustalili członkowie organizacji, 10 czerwca w miejscowości Zalesie ktoś żywcem zakopał trzy malutkie szczeniaki.

Przeżyły dwa pieski

Ostrowscy Miłośnicy Zwierząt przekazali, że dzięki wielkiemu szczęściu i szybkiej akcji osób o dobrym sercu udało się uratować dwa z zakopanych piesków. Niestety, trzeci ze szczeniaków nie przeżył.

Tylko dzięki przypadkowi udało się je uratować” – przekazało stowarzyszenie.

W poście na Facebooku znalazło się również zdjęcie z przeprowadzonej akcji ratunkowej. Na fotografii, wykonanej w momencie, w którym jeden ze szczeniaków został już wykopany z ziemi, widać, że pieski są bardzo małe. Najprawdopodobniej właściciel postanowił ich się pozbyć zaraz po urodzeniu.

Poszukiwania sprawcy

Sprawa została zgłoszona na policję, a przedstawiciele stowarzyszenia proszą o pomoc osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje dotyczące tego okrutnego zdarzenia.

Może ktoś coś zauważył? Może w okolicach była szczenna suczka, a potem zniknęły młode? Prosimy o kontakt. Jesteśmy zdeterminowani, aby znaleźć zwyrodnialca – czytamy na Facebooku.

Według polskiego prawa znęcanie się nad zwierzętami i zabijanie ich jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3, a jeśli czyn został popełniony ze szczególnym okrucieństwem, kara może wynosić od 3 miesięcy do 5 lat.

fot. Facebook – Ostrowskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt

Źródło: Ostrowskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Wjechał ciężarówką do rowu i rozwalił 200 skrzynek piwa. „Jak do tego doszło, nie wiem”

Joe Biden jechał rowerem, gdy nagle… Wypadek został nagrany! [VIDEO]