w

DramatDramat

Wojciech Cejrowski mógł poważnie skrzywdzić żółwia! Udowadniał fałszywą teorię!

Fot. YouTube / Screenshot

Wojciech Cejrowski zaliczył wpadkę przez duże W. W jednym ze swoich programów mógł skrzywdzić biedne zwierzę, ponieważ chciał udowodnić wcześniej wypowiedziane słowa.

Wojciech Cejrowski to podróżnik, dziennikarz i człowiek znany z komentowania spraw społeczno-politycznych. Choć przez lata pracy zyskał wierne grono fanów, to jednak dzięki ciętemu językowi narobił sobie również wrogów i hejterów.

To drugie grono zapewne mocno się powiększy po jednym z odcinków, w którym przedstawiał „fakty” dotyczące żółwi. Twierdził on wówczas, że skorupa żółwia jest tak wytrzymała, że może po niej przejechać nawet samochód i zwierzę w żaden sposób nie ucierpi!

Opowiedział nawet historię z dzieciństwa, w której jedna z nauczycielek stała całą lekcję na żółwiu prezentując, że faktycznie zwierzęciu nic się nie dzieje. Niestety nie poprzestał na opowieściach. Chwilę później sam przeprowadził taki eksperyment.

Eksperci grzmią po prezentacji Cejrowskiego!

Wygląda jednak na to, że teoria Cejrowskiego dotycząca wytrzymałości skorupy żółwia ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Okazuje się bowiem, że zwierzę przez skorupę odczuwa szereg bodźców, w tym ból!

Na fanpage’u Legwet – Lecznica Weterynaryjna odniesiono się bezpośrednio do zachowania Cejrowskiego i sprostowano opowiadane przez niego historie. Czytamy tam między innymi: „Od lat 80-tych ubiegłego stulecia wiadomo, że żółwie czują przez skorupę. Jest ona bezpośrednio połączona ze szkieletem. Czują dotyk, temperaturę, wibracje, ale też ból. Pewnie jak wielu chłopców w młodości pan Wojtek wtykał żabom słomki w tyłek. Wielu z tych chłopców wyrosło z wtykania tych słomek. Pan Wojtek możliwe, że nie. Miarą naszego człowieczeństwa jest nasz stosunek do osób starszych, chorych, dzieci, ale też zwierząt.”

Do zachowania Wojciecha Cejrowskiego odniósł się również Robert Maślak będący biologiem z Uniwersytetu Wrocławskiego. Także zwrócił uwagę na nieprawdziwie informacje głoszone przez podróżnika i podsumował swój post: – „Cejrowski wygaduje bzdury, że żółwie nie czują.”

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez szymon

Radosław Majdan broni mediów i wyjaśnia hejterom „my nie żyjemy z TVN.”

Ida Nowakowska uderza w niewierzących, którzy obchodzą Boże Narodzenie: „Dla mnie święta bez wiary nie miałyby sensu”