w ,

DramatDramat SuperSuper HahaHaha

Ida Nowakowska uderza w niewierzących, którzy obchodzą Boże Narodzenie: „Dla mnie święta bez wiary nie miałyby sensu”

fot. Instagram screenshot

Ida Nowakowska uwielbia obchodzić święta z najbliższymi. W wypowiedzi dla „Super Expressu” wyznała, co myśli o osobach niewierzących obchodzących święta. Jej zdaniem Boże Narodzenie pozbawione wymiaru duchowego nie ma sensu.

Ida Nowakowska znana jest z roli prowadzącej w wielu programach TVP. Wystąpiła m.in. w „Dance Dance Dance”, „The Voice Kids” czy „Bake Off Junior”. Od trzech lat pełni rolę dziennikarki w „Pytanie na śniadanie”.

Święta Bożego narodzenia są niezwykle ważnym czasem dla osób wierzących – jest to okazja do spotkania z rodziną, śpiewania kolęd i wspólnej radości z przyjścia Jezusa na świat. Wiele osób niewierzących ma podobne podejście do świąt mimo braku wiary. Dla nich najważniejszym aspektem celebracji świąt są wspólne chwilę z najbliższymi. Na temat takiej postawy postanowiła się wypowiedzieć Nowakowska.

Nowakowska o obchodzeniu świąt bez wiary

Ida od lat zaznacza, jak ważna jest dla niej wiara w Boga, patriotyzm i polska tradycja. Nowakowska podkreśla, że w czasie świąt najważniejszy powinien być ich religijny charakter. Prowadząca uważa, że prawdziwą magię świąt można poczuć dopiero po zagłębieniu się w genezę Bożego Narodzenia.

„Wszystkich zachęcam, żeby poznali historię Bożego Narodzenia i się w nią wciągnęli. Myślę, że wtedy zupełnie inaczej będą przeżywać te święta. Zachęcam do tego naprawdę, bo to jest coś przepięknego” – przekonuje Ida.

Celebrytka stwierdziła, że świętowanie Bożego Narodzenia przez ateistów po prostu nie ma dla niej sensu i co więcej, przeczy samej idei tego święta.

– „Dla mnie te święta bez tej najważniejszej części, czyli wiary, i celebracji przyjścia na świat Jezusa Chrystusa nie miałyby sensu, bo byłyby to zwykle spotkania rodzinne, a takie możemy mieć zawsze. Więc zachęcam do tego po prostu, bo mogą wtedy wejść w taki świat naprawdę niesamowity. Mogą wciągnąć się w historie, które mogą zmienić nie jedno serce i niejedno życie” – zdradziła Ida Nowakowska w rozmowie z „Super Expressem”.

Co sądzicie o obchodzeniu świąt mimo braku wiary w Boga?

Źródła: Super Express ; Instagram – idavictoria

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Wojciech Cejrowski mógł poważnie skrzywdzić żółwia! Udowadniał fałszywą teorię!

Tom Holland uważa, że w kolejnym filmie Spider-Man powinien być kobietą! Brakuje mu różnorodności