w

SuperSuper

 Walerij Gierasimow ranny na Ukrainie! Szef sztabu generalnego Rosji oberwał w ataku pod Izium

fot. Gierasimow (Kremlin.ru / Mil.ru)

Według najnowszych doniesień pod Iziumem miał zostać ranny główny rosyjski generał, Walerij Gireasimow. Rosyjski dowódca miał zostać trafiony odłamkiem pocisku w prawą nogę, ale jego życiu najprawdopodobniej nie zagraża niebezpieczeństwo.

30 kwietnia ukraińskie wojsko przeprowadziło ostrzał na wysunięte stanowisko dowodzenia 2. Armii Federacji Rosyjskiej w pobliżu Izium. Według wstępnych informacji w ataku Sił Zbrojnych Ukrainy na kwaterę rosyjskiego dowództwa zginęło 20 oficerów.

W ataku zginął też generał Andriej Simonow, szef wojsk radioelektronicznych Federacji Rosyjskiej, a jak się teraz okazuje, głównym celem ataku mógł być Walerij Gierasimow, który przebywał na obszarze stanowiska dowódczego.

Gierasimow ranny pod Iziumem

Informację o obrażeniach doznanych przez Gierasimowa przekazał były minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Avakow, co sugeruje, że informacja najprawdopodobniej jest prawdziwa.

Nasz rosyjski wtajemniczony donosi: Walerij Gierasimow jest ranny na Ukrainie. Doznał rany prawej goleni. Co za smutna wiadomość! Moglibyśmy…” – napisał, wyrażając żal, że to tylko zranienie.

Choć sam Gierasimow uszedł z życiem. W ataku miała zginąć osobista gwardia generała.

Według doniesień, ranny Gierasimow domaga się, aby zabrano go z powrotem do Rosji. Informacje o pobycie Gierasimowa w rosyjskim sztabie podczas eksplozji potwierdził też wcześniej doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

Niedawno media zastanawiały się, czy szef sił zbrojnych nie został wysłany na front za karę w związku z dotychczasowym niepowodzeniem “operacji specjalnej”. Jak myślicie?

Walerij Gierasimow

Gen. Walerij Gierasimow jest szefem rosyjskich sił zbrojnych i to on informował prezydenta Władimira Putina o postępach na froncie w czasie wojny z Ukrainą. “Defence Express” podaje, że to właśnie on był jednym z głównych organizatorów operacji aneksji Krymu. Gierasimow brał też udział w wojnie w Czeczenii i od wielu lat zajmuje wysokie stanowiska dowódcze.

Źródło: Arsen Avakov ; UNIAN ; Insider Ukraine ; Anton Gerashchenko

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Tajemnica Putina wyszła na jaw! Szwajcarska gazeta dotarła do jego sekretów rodzinnych

Dominika Tajner, fot. Instagram

Dominika Tajner się zaręczyła! Długo ukrywała przed światem, kim jest jej ukochany.