w

SuperSuper

 Walerij Gierasimow ranny na Ukrainie! Szef sztabu generalnego Rosji oberwał w ataku pod Izium

fot. Gierasimow (Kremlin.ru / Mil.ru)

Według najnowszych doniesień pod Iziumem miał zostać ranny główny rosyjski generał, Walerij Gireasimow. Rosyjski dowódca miał zostać trafiony odłamkiem pocisku w prawą nogę, ale jego życiu najprawdopodobniej nie zagraża niebezpieczeństwo.

30 kwietnia ukraińskie wojsko przeprowadziło ostrzał na wysunięte stanowisko dowodzenia 2. Armii Federacji Rosyjskiej w pobliżu Izium. Według wstępnych informacji w ataku Sił Zbrojnych Ukrainy na kwaterę rosyjskiego dowództwa zginęło 20 oficerów.

W ataku zginął też generał Andriej Simonow, szef wojsk radioelektronicznych Federacji Rosyjskiej, a jak się teraz okazuje, głównym celem ataku mógł być Walerij Gierasimow, który przebywał na obszarze stanowiska dowódczego.

Gierasimow ranny pod Iziumem

Informację o obrażeniach doznanych przez Gierasimowa przekazał były minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Avakow, co sugeruje, że informacja najprawdopodobniej jest prawdziwa.

Nasz rosyjski wtajemniczony donosi: Walerij Gierasimow jest ranny na Ukrainie. Doznał rany prawej goleni. Co za smutna wiadomość! Moglibyśmy…” – napisał, wyrażając żal, że to tylko zranienie.

Choć sam Gierasimow uszedł z życiem. W ataku miała zginąć osobista gwardia generała.

Według doniesień, ranny Gierasimow domaga się, aby zabrano go z powrotem do Rosji. Informacje o pobycie Gierasimowa w rosyjskim sztabie podczas eksplozji potwierdził też wcześniej doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

Niedawno media zastanawiały się, czy szef sił zbrojnych nie został wysłany na front za karę w związku z dotychczasowym niepowodzeniem „operacji specjalnej”. Jak myślicie?

Walerij Gierasimow

Gen. Walerij Gierasimow jest szefem rosyjskich sił zbrojnych i to on informował prezydenta Władimira Putina o postępach na froncie w czasie wojny z Ukrainą. „Defence Express” podaje, że to właśnie on był jednym z głównych organizatorów operacji aneksji Krymu. Gierasimow brał też udział w wojnie w Czeczenii i od wielu lat zajmuje wysokie stanowiska dowódcze.

Źródło: Arsen Avakov ; UNIAN ; Insider Ukraine ; Anton Gerashchenko

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Tajemnica Putina wyszła na jaw! Szwajcarska gazeta dotarła do jego sekretów rodzinnych

Dominika Tajner, fot. Instagram

Dominika Tajner się zaręczyła! Długo ukrywała przed światem, kim jest jej ukochany.